سلامت بدن و زیبایی, مقالات

علل و عوارض پا درد

علل و عوارض پا درد

علل و عوارض پا درد

چرا پاهای شما درد می کنند ؟

علل و عوارض پا درد ، یکی از شایع ترین درد ها در بین افراد سالمند درد در ناحیه پا و مفصل زانو است که بسیار آزاردهنده می باشد. آیا تا به حال دچار پا درد شده اید؟ بنظر شما علت پا درد در بین افراد مسن چیست؟ آیا راه درمانی برای پا درد وجود دارد؟

کارشناسان ما در طب آسیا در این مقاله به علل و عوارض پا درد میپردازند تا بتوانید علت پا درد خود را دریابید و به درمان آن بپردازید. پس با ما همراه باشید.

کفش های شما

به عنوان مثال کفش های پاشنه بلند، که از علل و عوارض پا درد است، فشار بسیار زیادی به غضروف های پای شما وارد می کنند که می تواند لایه های طبیعی پای شما را در جایی بیشتر از آن استفاده می کنید و نیاز دارید، نازک کند و صدمه بزند.

شما هنگامی که می خواهید به مدت طولانی پیاده روی کنید نباید از کفشی با پاشنه بلندتر از 130میلی متر استفاده کنید. همچنین دمپایی یا کفش های بسیار نوک تیز یا انعطاف پذیر می تواند به پاهای شما آسیب برساند و باعث درد شود. در نتیجه برای جلوگیری از آسیب و درد پا باید کفش خود را نیز با نوع فعالیت خود هماهنگ کنید.

آرتروز یا ورم مفاصل

آرتروز آستئو شایع ترین نوع آن است و زمانی اتفاق می افتد که غضروف شکسته می شود و به استخوان پا اجازه میدهد تا روی استخوان ساییده شود. بسیاری از انواع آرتروز پاهای شما را تحت تاثیر قرار میدهد که از علل و عوارض پا درد می باشد.

بیماری نقرس باعث ایجاد کریستال های اسید اوریک در انگشت شست پا و منجر به درد و تورم می شود. در آرتروز روماتوئید، لوپوس و سایر اختلالات خودایمنی، سیستم ایمنی بدن شما به مفاصل پا و مچ پا حمله می کند و باعث التهاب می شود.

پینه پا یا بونیون

این عارضه به آرامی در طول زمان اتفاق می افتد زیرا انگشت شست پا به سمت داخل فشار می آورد. پینه ها که از علل و عوارض پا درد هستند، اغلب ارثی می باشند. کفش‌های تنگ و باریک مانند کفش‌های پاشنه بلند باعث ایجاد آن‌ها نمی‌شوند، اما می‌توانند آن‌ها را بدتر کنند.

یخ، پدهای مخصوص و کفش های مناسب همگی می توانند به بهبود پینه پا کمک کنندو در موارد جدی ممکن است پزشک جراحی را پیشنهاد دهد.

این توده استخوانی دردناک در محل اتصال انگشت شست پا به پای شما رشد می کند.

بورسیت

بورس ها کیسه های پر از مایع کوچکی هستند که مفاصل، استخوان ها و تاندون ها را محافظت می کنند. اما حرکت مکرر یا اصطکاک کفش‌ها می‌تواند باعث التهاب آن‌ها شود. این بیماری اغلب در پاهای شما، در انگشتان پا و پاشنه پا اتفاق می افتد که ممکن است قرمز، متورم و دردناک شود.

یخ، پد و داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن و ایبوپروفن نیز می‌توانند به درمان بورسیت کمک کنند. برای موارد جدی تر هم، پزشک ممکن است تزریق کورتیکواستروئید یا حتی جراحی را پیشنهاد کند.

التهاب غلاف کف پایی

این عارضه که علت شایع درد پاشنه پا است، رباطی را درگیر می کند که جلو و پشت پای شما را به هم متصل می کند و قوس پای شما را شامل می شود. همیشه دلیل تورم و تحریک شدن آن مشخص نیست اما اگر قوس پا بلند یا ساق پای شما سفت باشه احتمال ابتلا به آن را بیشتر می کند.

این بیماری همچنین می تواند ناشی از ضربه های مکرر روی پاهای شما، مانند دویدن باشد ، یا زمانی که یک فعالیت جدید را شروع می کنید.

شکستگی استرس

ضربات و فشارهای مکرر پاها، مانند دویدن، بسکتبال، تنیس و سایر ورزش‌ها، می‌تواند باعث ایجاد ترک‌های ریز در استخوان‌های متاتارس شما شود، استخوان‌های بلندی که درست زیر انگشتان پای شما هستند.

هنگامی که این اتفاق بیفتد، با هر نوع فعالیتی که باعث آسیب شود، متوجه تورم و درد خواهید شد. استراحت 6تا 8 هفته ای به شما فرصت التیام و بهبودی را خواهد داد.

رگ به رگ شدن و کشیدگی

رگ به رگ شدن، رباط‌هایی را که استخوان‌های شما را به یکدیگر متصل می‌کنند، می‌کشد، می‌پیچد یا پاره می‌کند، که اغلب هنگام زمین خوردن یا ضربه خوردن اتفاق میفتد. کشیدگی هم آسیبی است که به تاندون هایی که ماهیچه ها را به استخوان متصل می کنند، وارد میشود.

علاوه بر شایع ترین نقطه یعنی مچ پا، می توانید آنها را در وسط پای خود، اطراف قوس پا یا در پایه انگشت شست احساس کنید. این ناحیه ممکن است متورم و کبود شود و احتمالاً راه رفتن برای شما سخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید :

خرید صندل طبی زنانه

کفی سوپینیشن برای حمایت از پاهای شما

کفش طبی دیابتی و درمانی برای نوروپاتی

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

کفی های ارتوتیک کفش

درد قوس کف پا

صندل طبی برای پاهای سرد

پا قلب دوم ما فروشگاه کفش و صندل طب آسیا

کلام آخر

حال که با علل و عوارض پا درد آشنا شدید، جالب است بدانید یکی از تاثیرگذارترین راه های درمان پا درد تمرین کردن بر روی تجهیزات ورزشی مختلف مثل اسکی فضایی، دوچرخه ثابت، دوچرخه ثابت مبله، الپتیکال و ایربایک است.

تمرین کردن اصولی و زیر نظر مربی و پزشک معالج بر روی این تجهیزات در درمان و پیشگیری پا درد بسیار موثر است. برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت طب آسیا مراجعه کنید.

فروشگاه اینترنتی طب آسیا با بیش از ده سال سابقه فروش تجهیزات ورزشی شرایط خرید اقساطی را برای مشتریان خود فراهم کرده است. برای اطلاع بیشتر از شرایط خرید با مشاورین ما در طب آسیا تماس حاصل فرمایید یا نظرات خود را کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید