اموزشی, کفش و صندل طبی, مقالات

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

در این مقاله می خوانید:

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

بهترین و بدترین کفش را برای آرتروز

کفش مناسب آرتروز و آرتریت ،پاهای ما با 52 استخوان، 66 مفصل و بیش از 200 ماهیچه، تاندون و رباط، دارد این اندام ها بسیار دقیق هستند و ما را به زمین متصل می‌کنند، از اسکلت بدن ما حمایت می‌کنند و تعادل و تحرک را برای ما فراهم می‌کنند.

با این حال، ما اغلب پاهای خود را نادیده می گیریم و حتی از آنها سوء استفاده می کنیم! آنها را مجبور به پوشیدن کفش های نا مناسب می کنیم که به پا ها و بدن ما آسیب میرسانند، عملکرد و راحتی را فدای سبک و استایل و مد می کنیم و این موضوع را فراموش میکنیم که پاهای ما قلب دوم ما هستند.

با انتخاب کفشی اشتباه برای پاهای خود به مرور زمان به بدن خود آسیب وارد میکنیم هر کسی که یک جفت کفش خاص را برای یک موقعیت بخصوص انتخاب میکند مثلا یک جلسه مهم و یا یک پیاده روی لذت بخش اما چرا باید استایل و مد را فدای سلامت کنیم؟
این موضوع بسیار مهم است و باید در موقع خرید کفش و صندل مورد برسی قرار دهیم و الویت های خود را تغییر دهیم چرا که سلامت پاهای ما سلامت بدن و روح و روان ما است.

بررسی بهترین و بدترین کفش برای آرتروز

چرا انتخاب بهترین کفش برای آرتروز مهم است؟

ماریان هانان، دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و یکی از مدیران تحقیقات اسکلتی عضلانی در این دانشگاه می گوید:

انتخاب های سالم برای پاها، مانند خوردن یک رژیم غذایی مغذی یا ورزش منظم، می تواند باعث بهبود کیفیت زندگی شود. موسسه پیری وابسته به هاروارد در بوستون ،مردم باید کفش‌ های خود را به‌ عنوان عاملی در نظر بگیرند که می‌توانند برای کمک به کاهش درد و به حداکثر رساندن توانایی‌ شان برای راه رفتن و انجام کارهای روزانه، اصلاح کنند.

او می افزاید، کفش های نامناسبی که توسط فردی که مبتلا به آرتروز در لگن، زانو، مچ پا و یا پا است، پوشیده می شود، می تواند مشکلات موجود را تشدید کند و در نهایت باعث آسیب و عوارض بسیاری بدتر از مفاصل و فراتر از پاها شود.

هانان می گوید : کفش مناسب برای آرتریت می تواند درد پا را کاهش یا از بین ببرد، که تأثیر زیادی بر عملکرد و تحرک بدن دارد.

کریستن بورینک یکی از بیماران این چنین میگوید:

پس از سال‌ها مبارزه با پا درد ناشی از آرتریت روماتوئید یا آرتریت روماتوئید، که در 20 سالگی تشخیص داده شد، معلم سابقم یک وبلاگ راه‌ اندازی کرد که بررسی‌ های صریح از انواع مدل‌ های کفش را که کرستن شخصاً امتحان کرده است، به نمایش می‌گذارد. این شامل نمایش های ویدئویی از نویسنده در عمل است.

برای اینکه بتوانیم راحت روی پاهای خود راه برویم، ما با متخصصان پزشکی به برسی انواع مدل های کفش و صندل پرداختیم که نکات مثبت و منفی هر یک را مورد برسی قرار دادند.در ادامه با مجله پزشکی طب آسیا همراه باشید.

چرا انتخاب بهترین کفش برای آرتروز مهم است؟

بررسی بهترین و بدترین کفش برای آرتروز

کفش پاشنه بلند مناسب آرتروز و آرتریت

کارشناسان و پزشکان کفش های پانه بلند را که پاشنه انها بلندتر از 2 اینچ هست را مورد برسی قرار دادند « کفش پاشنه بلند برای پای همه افراد مضر است و برای افراد مبتلا به هر نوع آرتریت مضر و مخرب است.

برایان وست، جراح اطفال که در لیوونیا، میش کار می کند، می گوید :

آنها روی قوس و توپ پا سخت هستند و می توانند مفاصل را فرسوده کنند.

مطالعات نشان می‌دهد پوشیدن کفش‌ های پاشنه بلند و پاشنه‌های غیر طبی دیگر باعث ایجاد درد پا و آرتروز می‌شود. محققان دانشگاه ایالتی آیووا در ایمز زانوی زنانی را که کفش‌ های صاف پوشیده بودند و پاشنه‌ های 2 و 3.5 اینچی به پا می‌کردند اندازه‌گیری کردند.

زنانی که عادت به پوشیدن کفش های پاشنه بلند داشتند، در معرض افزایش خطر انحطاط مفصل زانو و آرتروز زانو یا OA بودند. بر اساس مطالعه آنها که در نشست سالانه انجمن بیومکانیک آمریکا در سال 2010 ارائه شد، خطر – و همچنین افزایش کمردرد – با ارتفاع پاشنه پا افزایش یافت و ارتباط مسقیم داشته.

در مطالعه‌ ای که در آرتریت و روماتیسم منتشر شده است، هانان دریافت که زنانی که سابقه پوشیدن کفش‌ های پاشنه بلند دارند نیز در اواخر زندگی خود درد پا بیشتری نسبت به کسانی که کفش‌ های طبی انتخاب می‌کنند، تجربه می‌کنند.

کفش‌های پاشنه بلند که دارای پاشنه‌های کاسه‌دار، قوس آناتومیک و ناحیه پنجه پا دارند برای توزیع یکنواخت وزن هستند.

کفش پاشنه بلند مناسب آرتروز و آرتریت

کفش پاشنه کوتاه مناسب آرتروز و آرتریت

این مدل کفش ها هم می توانند مشکلاتی مشابه کفش های پاشنه بلند ایجاد کنند، فقط به میزان کمتر!

جراح ارتوپد، کارول فری، MD، استادیار بالینی جراحی ارتوپدی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، توضیح می دهد:

پاها شکل کفش را می گیرند. انگشتان نوک پا باعث بدشکلی هایی مانند انگشت چکشی – یک عارضه شایع RA که در اسپوندیلیت آنکیلوزان، آرتریت پسوریاتیک و لوپوس نیز دیده می شود – و اعصاب تحت فشار قرار می گیرد.

به یاد داشته باشید، اگر یک کفش غیر طبی باشد، به پای شما آسیب می رساند. اگر می‌خواهید کفش‌ های پاشنه کوتاه بپوشید، کارشناسان کفش‌هایی با کف لاستیکی، پاشنه‌ های گوه‌ ای و پنجه پهن را توصیه می‌کنند. این سبک‌ها انتی شوک هستند و سطح بیشتر زیره به جذب ضربه، افزایش پایداری و کاهش استرس در نقاط فشار کمک می‌کند.

کفش پاشنه کوتاه مناسب آرتروز و آرتریت

صندل فلیپ فلاپ مناسب آرتروز و آرتریت

کارشناسان می گویند این صندل ها که ثبات خاصی ندارند و می توانند خطر افتادن را افزایش دهند، برای افرادی که مشکلی در پاها یا تعادل ندارند، بهترین هستند. اما طبق یک مطالعه در سال 2010 که در Arthritis Care & Research منتشر شد، فلیپ فلاپ ممکن است برای افراد مبتلا به OA زانو مفید باشد.

محققان دانشگاه راش شیکاگو با مطالعه بار مفصل یا استرس ناشی از کفش‌های مختلف پوشیده شده توسط افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو دریافتند که پوشیدن دمپایی (و همچنین پابرهنه رفتن و پوشیدن کفش‌های پیاده‌روی صاف و منعطف) به طور قابل‌ توجهی استرس کمتری نسبت به گرفتگی زانو ایجاد می‌کند.و کفش‌های کتانی معروف به کفش‌های پایدار، که دارای بالشتک هایی در پاشنه و جلوی پا هستند و زیره میانی محکم و متراکمی دارند که از ناحیه میانی پا پشتیبانی می‌کند.

ناجیا شکور، سرپرست تیم تحقیق، روماتولوژیست و دانشیار پزشکی در دانشگاه راش، می‌گوید:

در OA، بارهای مفصلی بیشتر با درد و آسیب و پیشرفت آرتریت مرتبط است. مطالعات دیگر نشان داده اند که پابرهنه بودن برای بار زانو مفید است و ما متوجه شدیم که فلیپ فلاپ وزن زانو را تقریباً به همان درصد کاهش می دهد.

بال‌ فلاپ‌های Orthaheel که توسط متخصص پا طراحی شده است، پشتیبانی عالی قوس و کنترل پروناسیون را فراهم می‌کند و نشان داده شده است که درد فاشیای کف پا را تسکین می‌دهد.

صندل فلیپ فلاپ مناسب آرتروز و آرتریت

صندل مناسب آرتروز و آرتریت

بسیاری از صندل ها ،کمی بیشتر از یک زیره و چند تکه چرم نازک برای نگه داشتن پای شما در تولیدشان استفاده شده است. اگر آرتروز در اندام تحتانی خود دارید، به دنبال صندل های طبی باشید.

ژاکلین سوترا، جراح اطفال در شهر نیویورک، یکی از همکاران کالج آمریکایی جراحان پا و مچ پا، می‌گوید:

هر چه صندل های طبی دارای تسمه باشند ، بهتر است بندها و تسمه ها به شما امکان می دهند صندل را برای یک تناسب ایمن و سفارشی تنظیم کنید. یکی از آن تسمه ها باید از پشت مچ پای شما عبور کند. بدون بند پشتی، انگشتان پا بیش از حد لبه کفش را می‌گیرند و این باعث ایجاد کشیدگی پا و انگشتان چکشی می‌شود. او اضافه می‌کند که از صندل‌های طبی با تسمه‌هایی که قسمت‌های حساس پای شما را می‌برند، و غیر طبی هستند جداخودداری کنید.

صندل های Asiacenter دارای بند های قابل تنظیم روی پا شما هستند و کاملا طبی طراحی شده اند، جلو و پاشنه کامل طبی طراحی شده و شما در دراز مدت دچار مشکلات کمر درد و زانو درد نخواهید شد.

کفش ورزشی مناسب آرتروز و آرتریت

کفش ورزشی مناسب آرتروز و آرتریت

بیشتر کفش‌های ورزشی به دو دسته تقسیم می‌شوند : کفش‌های کتانی پایدار و کفش‌های کتانی خنثی

کفش‌های کتانی پایداری دارای زیره و پاشنه‌ای متراکم و بالشتکی هستند که به کنترل حرکت و پرووناسیون کمک می‌کند، و این تمایل به چرخش پا بیشتر از نیاز به سمت داخل برای توزیع بهینه وزن و جذب ضربه است.

اگرچه مطالعه دکتر شکور نشان داد که کفش‌های پایدار استرس حساسیت زانو را بیشتر از کفش‌های صاف‌تر افزایش می‌دهند، اما همچنان می‌توانند انتخاب خوبی برای برخی افراد باشند.

دکتر فری می‌گوید:

کفش‌های پایدار وزن را از روی پنجه پا می‌کشند، که برای افراد مبتلا به استئوآرتریت مفصل ران، زانو، پا یا مچ پا، آرتریت روماتوئید، آرتریت انگشت پا، یا درد در کف پا بسیار مهم است. ساختار پا نیز مهم است. دکتر وست می‌گوید: کفش‌های پایدار برای افرادی که بیش از حد پرونیت ( چرخش مچ پا ) می‌کنند، بالشتک‌سازی و کنترل حرکت خوبی را فراهم می‌کنند.

اگر مطمئن نیستید که پرونیشن ( چرخش مچ پا ) طبیعی دارید یا خیر، دکتر وست توصیه می‌کند با کارشناسان و متخصص در کفش‌های ورزشی مشورت کنید.شما میتوانید به صورت کاملا رایگان با کارشناسان طب آسیا از طریق پل های ارتباطی ما در تماس باشید.یک جفت از کفش دویدن قدیمی خود برای ما ارسال کنید. تا ما آن‌ها را مورد برسی قرار دهیم و الگوهای سایش متمایز ناشی از پروناسیون غیرعادی، پرونیشن شما را تعیین کنیم. او خاطرنشان می‌کند که برخی از شرکت ها مانند طب آسیا اسکن‌های دیجیتالی پا را با فناوری بالا ارائه می‌کنند که می‌تواند مشکلات بیومکانیکی را مشخص کند.

دکتر فری می‌گوید:

کفش خنثی،دکتر سوترا می‌گوید: آنها جذب شوک و بالشتک خوبی را ارائه می‌دهند که افراد مبتلا به آرتریت می‌توانند از آن بهره ببرند. “طراحی خنثی آنها معمولا به آنها اجازه می دهد تا به راحتی یک ارتز یا ارتز قالبی سفارشی را که اغلب برای بیماران مبتلا به آرتریت تجویز می شود، قرار دهند.” دکتر فری می‌گوید کفش‌های کتانی خنثی «برای پیاده‌ روی و دویدن با پروناسیون طبیعی و بدون مشکل بیومکانیکی بهترین هستند. اگر مشکلات ناشی از آسیب یا سن دارید، بهتر است کفشی با ویژگی هایی بخرید که مشکلات شما را برطرف کند.”در فروشگاه طب آسیا شما انواع کفش های طبی را میتوانید وزیت و خرید کنید.

کفش‌های ورزشی هر سال تغییر می‌کنند و بسیاری از برندهای دیگر کفش های پایدار و خنثی را در عرض های مختلف با ویژگی های متنوع ارائه می دهند. چندین کفش را در فروشگاه طب آسیا وزیت کنید تا بهترین مورد را از بین هزارن مدل کفش های طبی و صد در صد پزشکی پیدا کنید و به سبد خرید خود اضافه کنید.

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

گرفتگی

مطالعه دکتر شکور نشان داد که گرفتگی در پاها باعث افزایش استرس و حساسیت زانو ها می شود. دکتر وست، که اغلب پاپوش‌ها را توصیه نمی‌کند، به‌ویژه انواع کفش ها و صندل های غیر طبیو  پلاستیکی و سبک وزن را می‌گوید : این کفش‌ها برای افراد مبتلا به آرتروز در قوس، انگشت شست پا یا مچ پا، یا افرادی که مفاصل سفت و متورم پا دارند، کفش مناسبی نیستند. ”

دکتر سوترا می گوید:

که کفش های طبی خوش ساخت با کفی لاستیکی، پشت بسته و پاشنه های کمتر از 2 اینچ می تواند انتخاب معقولی برای افراد بدون آرتروز زانو یا پا باشد.اگر انگشتان پا برای ماندن در هر کفشی جزجز کنند، می‌توانند باعث کشیدگی پا و تغییر شکل انگشتان شوند.

صندل مناسب آرتروز و آرتریت

چکمه مناسب آرتروز و آرتریت

دکتر وست می‌گوید:

چکمه‌ها می‌توانند گزینه‌ای سالم و تثبیت‌کننده برای افراد مبتلا به آرتریت مچ پا یا سایر مشکلات مچ پا باشند، اگرچه او سریعا اضافه می‌کند که این شامل مدل‌های پاشنه بلند نمی‌شود. افراد مبتلا به آرتریت باید چکمه‌هایی با پاشنه‌های گوه‌ دار با کف لاستیکی، پایدارتر یا چکمه‌های صاف‌تر با ساپورت قوس خوب انتخاب کنند. چکمه‌های پیاده‌روی عموماً محکم هستند و از مچ پا پشتیبانی می‌کنند.

استحکام بسیار مهم است، اما کفش های کوهنوردی نیز به انعطاف پذیری نیاز دارند. دکتر سوترا می گوید: اگر کفش کوه نوردی آنقدر سفت باشند که نتوانید پای خود را خم کنید، و از حرکت عادی راه رفتن جلوگیری می کنند.در دراز مدت به شما آسیب میزنند.

فروشگاه اینترنتی طب آسیا چکمه های راحت و شیک را به شما خریداران و مشتریان عزیز ارائه می دهد،که دارای تضمین سلامت شما هستند.

چکمه مناسب آرتروز و آرتریت

دستکش پا مناسب آرتروز و آرتریت

این کفش‌های عجیب و غریب که چیزی شبیه دمپایی‌های لاستیکی با فضایی برای هر انگشت پا هستند برای ما کفش نسبتاً جدیدی هستند. حس پوشیدن این صندل ها و پاپوش ها شبیه پابرهنه بودن هستند، اما به نوعی طراحی شدند که با راه رفتن و دیویدن هیچ آسیبی از اشیا شما را تهدید نمیکند و پاهای شما محافظت میشوند.

دکتر سوترا می گوید:

که دستکش های پا که اغلب به عنوان جایگزینی برای کفش های دویدن به بازار عرضه می شوند، انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به آرتریت نیستند. آنها هیچ گونه حفاظت ضربه گیر برای اسکلت پا شما ارائه نمی دهند زیرا پای شما به سطوح سخت اگر برخورد کند حتما اسیب خواهد دید”

دستکش های پا ممکن است محافظت خوبی نداشته باشند، اما از پاها و بخصوص کف محافظت می کنند این پاپوش ها برای ساحل مناسب هستند.

دستکش پا

آپارتمان

دکتر شکور می گوید:

که کفش های پیاده روی صاف و انعطاف پذیر یکی از بهترین انتخاب ها برای افراد مبتلا به OA زانو است.این کفش ها پشتیبانی محکم و کنترل پرونیشن را فراهم می کند و شامل یک پایه آناتومیک قابل جابجایی، چوب پنبه ای و لاتکسی است که درد های ناشی از ارتز را کنترل می کند.

معیار های شما برای یک کفش مناسب و ایده‌آل و شیک چیست؟ علاوه بر شیک بودن، یک کفش باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کفش های طبی و صندل های طبی فروشگاه آنلاین طب آسیا تمامی نیاز های شما مشتریان عزیز را سال ها مورد برسی قرار داده و با تولید و پخش بهترین کفش های طبی و صندل های طبی و کفی های ارتوتیک بزرگترین مرجع تخصصی کفش های طبی شیک و خاص در ایران می باشد.

بیشتر بخوانید :

خرید صندل طبی زنانه

کفی سوپینیشن برای حمایت از پاهای شما

کفش طبی دیابتی و درمانی برای نوروپاتی

هالوکس والگوس Hallux Valgus

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

کفی های ارتوتیک کفش

درد قوس کف پا

صندل طبی برای پاهای سرد

چرا باید از کفش طبی و صندل طبی استفاده کنیم؟

پا قلب دوم ما فروشگاه کفش و صندل طب آسیا

چرا باید از فروشگاه های معتبر تولید کننده کفش طبی و صندل طبی خرید کنیم ؟

خرید از فروشگاه پزشکی طب آسیا چه مزیت هایی دارد؟

قیمت انواع کفش و صندل های طبی زنانه و مردانه در فروشگاه اینترنتی طب آسیا ، نسب به تمامی فروشگاه‌ های پوشاک و کفش کشور مناسب‌ تر می‌باشد که این موضوع قابل استعلام است.

تمامی برند های معتبر طبی پزشکی شامل آسیاسنتر ، دکتر فام ، JFS ، معراج ، دکتر شفا ، اصیل تبریز ، آرمان طب ، ماکسیم ، اکبری ، پارس ، پردیس ، دکتر شپر ، شهپر ، پاتیکان و خزر در فروشگاه طب آسیا به صورت برند اصلی موجود و قابل فروش میباشد.

در فروشگاه طب آسیا فقط برندهای اصلی و اورجینال طبی موجود می باشد و فروشگاه طب آسیا برند های فیک طبی را تایید نکرده و به فروش نمیرساند.تضمین فروشگاه طب آسیا به مشتریان عزیزمان نسبت به کالای اورجینال ،اصالت و ضمانت کالا می باشد.

طب آسیا تولید کننده انواع کفش طبی و زیره طبی و کفی طبی در ایران می باشد که با بیش از 38 سال سابقه در زمینه کفش و صندل یکی از تولید کنندگان برتر ایران است. فروشگاه طب آسیا مرکز خرید اینترنتی انواع کفش های طبی زنانه و مردانه ، کفش های ارتوپدی و کفش های طبی دیابتی و هالوکس والگوس می باشد.

تمام محصولات فروشگاه اینترنتی طب آسیا دارای گارانتی شرکتی و خدمات پس از فروش معتبر می باشد.

تضمین اصالت کالا، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش طولانی مدت از دیگر مزایای خرید از فروشگاه معتبر و باسابقه طب آسیا می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی طب آسیا دارای مجوز از اتاق اصناف ایرانیان بوده و با داشتن « نماد اعتماد الکترونیک » از وزارت صنعت، معدن و تجارت و « نشان ملی ثبت » از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی سعی در جلب اعتماد شما مشتری عزیز دارد.

طب آسیا وارد کننده و نمایندگی رسمی فروش برندهای خارجی مطرح Nike ، Adidas ، Puma در ایران می باشد و تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا رضایت شما مشتری گرامی را جلب نماید و رضایت صد در صدی شما خریداران گرامی از سایت ما گواه این ادعا می‌باشد.

توضیحات تکمیلی

فروشگاه اینترنتی طب آسیا با رویکرد فروش محصولات با مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان طی 30 سال کار خود را آغاز نموده است. شما می توانید انواع کفش های طبی زنانه و کفش های طبی مردانه را ارزان‌ تر از همه جا از طب آسیا تهیه نمایید و تجربه یک خرید امن و راحت را برای خود رقم بزنید.

همچنین شما خریداران گرامی در فروشگاه طب آسیا می‌توانید محصولات اورجینال از برند Asiacenter را با قیمت مناسب و گارانتی سلامت فیزیکی کالا خریداری نمایید. جهت مشاوره و سفارش انواع محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید