اموزشی, کفش و صندل طبی, مقالات

هالوکس والگوس Hallux Valgus

هالوکس والگوس Hallux Valgus

در این مقاله می خوانید:

هالوکس والگوس Hallux Valgus

هالوکس والگوس Hallux Valgus ( بونیون ) یک تغییر شکل پیچیده در قسمت جلوی پا است. این ناهنجاری در برخی مواقع قرمز و دردناک است و می تواند فعالیت های روزانه را مختل کند.

اگر به درستی شناسایی و درمان شود، علائم به شدت بهبود می یابد. بدشکلی هالوکس والگوس معمولاً از طریق معاینه فیزیکی قابل تشخیص است و تصویربرداری مهم است زیرا می‌تواند آسیبی به اولین مفصل متاتارسوفالانژیال (MTP) را ارزیابی کند.

درمان بر روی اولین آزمایش رویکردهای غیرجراحی مانند کفش‌های طبی پنجه پهن‌، ارتز و آتل‌بندی شبانه متمرکز می‌شود. اگر درمان محافظه کارانه ناکارآمد باشد، درمان جراحی اقدام بعدی توصیه شده است.

بیماران جراحی را به خوبی تحمل می کنند و دردناک نیست، به طوری که پیوند استخوان معمولاً در حدود 6 تا 7 هفته پس از عمل اتفاق می افتد.

خواندن این مقاله بسیار برای شما مفید خواهد بود.

خرید کفش طبی زنانه مناسب هالوکس والگوس

علت هالوکس والگوس چیست؟

 • اجزای یک تاریخچه مناسب، فیزیکی و ارزیابی هالوکس والگوس را شناسایی و برای شما شرح خواهیم داد.
 • گزینه های درمانی و مدیریت موجود برای هالوکس والگوس را برای شما تشریح خواهیم کرد.
 • نظر پزشکان و کارشناسان را برای شما برسی و نتایج برای بیماران مبتلا به هالوکس والگوس مرور خواهد شد.

درمان هالوکس والگوس

معرفی هالوکس والگوس Hallux Valgus

هالوکس والگوس (HV)، همچنین به عنوان بونیون شناخته می شود، یکی از شایع ترین بدشکلی های جلوی پا است. HV با انحراف جانبی فالانکس پروگزیمال و انحراف سر متاتارس اول به سمت داخلی به دلیل اداکشن اولین متاتارس به نام متاتارسوس پریموس واروس ظاهر می شود.

با این حال، علت دقیق به طور کامل شناخته نشده است. HV معمولاً در زنان بیشتر از مردان رخ می‌دهد و در کسانی که کفش‌های تنگ یا پاشنه‌دار می‌پوشند بیشتر رخ می‌دهد.

بدشکلی هالوکس والگوس معمولاً از طریق معاینه فیزیکی قابل تشخیص است و تصویربرداری مهم است زیرا می‌تواند آسیبی به اولین مفصل متاتارسوفالانژیال (MTP) را ارزیابی کند.

درمان با اولین آزمایش رویکردهای غیرجراحی مانند کفش‌های طبی پنجه پهن ، استفاده از ارتز و آتل‌بندی در شب انجام می‌شود. اما اگر درمان محافظه کارانه ناکارآمد باشد، درمان جراحی اقدام بعدی توصیه شده است.

اتیولوژی هالوکس والگوس Hallux Valgus

علت دقیق آن به طور کامل شناخته نشده است، اما نظریه های پیشنهادی زیادی وجود دارد. بدشکلی HV به احتمال زیاد نتیجه عوامل متعددی از جمله ژنتیک، متاتارس اول کوتاه، متاتارس اول خمیده پشتی، واروس جلوی پای منعطف یا سفت، pes planovalgus سفت یا منعطف، گاستروکنمیوس اکوینوس، مکانیک غیرطبیعی پا، و بیش حرکتی مفصل است.

جالب توجه است، برخی از بیماری های آرتریت مانند آرتریت نقرسی، آرتریت پسوریاتیک و تحقیقات نشان می دهد که آرتریت روماتوئید بیماران را مستعد تغییر شکل HV می کند. علاوه بر این، تغییر شکل HV بیشتر در اختلالات بافت همبند مانند سندرم مارفان و سندرم اهلرز-دانلوس و همچنین در سندرم داون دیده می‌شود.

هرگونه عدم تعادل عضلانی در پا به دلیل شرایطی مانند سکته مغزی، فلج مغزی یا میلومننگوسل نیز می تواند باعث تغییر شکل HV شود.

بدشکلی HV در افرادی که کفش های تنگ و پاشنه بلند می پوشند شایع است که به طور مرتب به عنوان علت آن ذکر می شود. با این حال، مردانی که از کفش‌های معقول استفاده می‌کنند، اغلب ناهنجاری HV مشخصی دارند

در حالی که زنان با استفاده از کفش‌هایی که پاهایشان را فشرده می‌کند، هیچ تغییر شکلی ندارند. این واقعیت باعث ایجاد این فکر شده است که کفش به جای اینکه به عنوان علت اصلی عمل کند، یک ناهنجاری استخوانی را تشدید می کند.

هالوکس والگوس

همه گیرشناسی هالوکس والگوس Hallux Valgus

تغییر شکل HV یک بیماری نسبتا شایع است. تقریباً در 23 درصد از بزرگسالان 18 تا 65 سال و 36 درصد از بزرگسالان بالای 65 سال رخ می دهد. هنگامی که به زنان بالغ نگاه می کنیم، تغییر شکل HV تا 30% رخ می دهد.

شیوع آن در افرادی که کفش غیر استاندارد یا کفش پاشنه بلند می پوشند در مقایسه با جمعیت کسانی که از کفش های طبی استفاده می کنند بیشتر است. جالب توجه است که هنگام مقایسه زنان و مردان در جمعیت های که از کفش های غیر طبی استفاده می کنند، مشخص شد که زنان دو برابر بیشتر دچار بدشکلی HV می شوند.

پاتوفیزیولوژی هالوکس والگوس Hallux Valgus

پاتوفیزیولوژی HV پیچیده است، اما فرض کلی این است که عدم تعادل بین ماهیچه های بیرونی و درونی پا با درگیری رباط ها نیز وجود دارد. حفظ تراز اول متاتارس توسط کشش ایجاد شده توسط پرونئوس لونگوس در طرفین و عضله ابداکتور هالوسیس در داخل است.

رباط های جانبی از حرکت در امتداد صفحه عرضی در اولین مفصل MTP جلوگیری می کنند. در صورت افزایش فشار در سر اولین متاتارس، متاتارس شروع به حرکت داخلی- پشتی می کند.

این نیرو زاویه هالوکس را افزایش می دهد که با تثبیت عضلانی در حین راه رفتن نیز بدتر می شود. همانطور که این نیروها اولین متاتارس را به سمت داخلی و هالوکس را به سمت جانبی فشار می دهند، رباط جانبی داخلی و کپسول داخلی تحت فشار قرار می گیرند و در نهایت پاره می شوند.

بدون تثبیت ساختارهای داخلی، ساختارهای جانبی (عضله هالوسیس ادکتور و رباط‌های کپسول مفصلی جانبی/جانبی) این تغییر شکل را تشدید می‌کنند.

تاریخ هالوکس والگوس Hallux Valgus

بدشکلی HV معمولاً با شروع مزمن پیشرونده ظاهر می شود. فالانکس پروگزیمال به سمت پروناسیون و انحراف می رود، در حالی که سر متاتارس اول به سمت داخلی منحرف می شود و اغلب قرمز و دردناک می شود.

بیماران معمولاً با شروع مزمن درد شدید یا عمیق در مفصل MTP مراجعه می‌کنند که با حرکت تشدید می‌شود. بیمار گاهی اوقات یک درد دردناک در سر متاتارس دوم را توصیف می کند.

با پیشرفت تغییر شکل HV، فراوانی، مدت و شدت درد به تدریج افزایش می یابد. اغلب بیماران افزایش همراه در اندازه تغییر شکل را توصیف می کنند. یکی دیگر از تظاهرات نسبتاً رایج درد سوزن سوزن شدن یا سوزش در قسمت پشتی تغییر شکل است.

این علامت نشان دهنده نوریت عصب پوستی داخلی خلفی است که احتمالاً به دلیل فشرده سازی ناشی از تغییر شکل ایجاد می شود.

این علائم در درجه اول نتیجه سه فرآیند مختلف است:

 • پبونیون بر روی قسمت داخلی اولین متاتارس متمرکز است.
 • فشار بر روی انگشتان پا که در قسمت فوقانی جابجا شده اند
 • افزایش فشار بر روی استخوان های متاتارس دوم تا پنجم

سایر علائمی که بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد شامل تاول، زخم، کراتوز بین انگشتی و پوست تحریک شده در مجاورت تغییر شکل است. این علائم می تواند باعث عوارض قابل توجهی شود که اغلب فعالیت های بدنی را محدود می کند.

درمان هالوکس والگوس

فیزیکی هالوکس والگوس Hallux Valgus

برای معاینه فیزیکی، یک معاینه بیومکانیکی به دنبال علل احتمالی تغییر شکل HV خواهد بود. موارد متداول برای ارزیابی عبارتند از واروس یا والگوس جلوی پا / پشت پا، هیپرتحرکی پرتو اول، سفتی مفصل ساب تالار، سفتی مفصل ساب تالار، سفتی مفصل میانی تارس، وضعیت ایستادن پاشنه در حالت استراحت، پیچش تیبیا، و وضعیت ایستادن پاشنه خنثی ارزیابی آسیب شناسی اغلب به ارزیابی غیر تحمل وزن و تحمل وزن تقسیم می شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

عدم تحمل وزن هالوکس والگوس Hallux Valgus

موقعیت هالوکس نسبت به رقم دوم باید در صفحه عرضی ارزیابی شود. هالوکس می تواند زیر سواری، بیش از حد یا بدون تماس باشد. انحراف جانبی MTP ممکن است نشان دهنده subluxation در مفصل MTP باشد. برجستگی میانی نیز نیاز به ارزیابی دقیق دارد.

اولین دامنه حرکتی مفصل MTP باید برای حداکثر حرکت در دسترس ارزیابی شود (طبیعی – فلکشن کف پا کمتر از 15 درجه و دورسی فلکشن 65 تا 75 درجه). در مرحله بعد، کیفیت اولین مفصل MTP (درد، کرپیتاسیون) ارزیابی می شود. در نهایت، MTP برای محور حرکت آن ارزیابی می شود.

تحمل وزن هالوکس والگوس Hallux Valgus

شدت تغییر شکل HV زمانی که بیمار وزن را تحمل می کند آشکارتر است. هنگام تحمل وزن، بیماران باید از نظر افزایش ابداکشن هالوکس، افزایش برجستگی داخلی، اولین دورسی فلکشن مفصل MTP، خرید هالوکس و متاتارسوس واروس ارزیابی شوند.

ارزیابی هالوکس والگوس Hallux Valgus

به طور معمول، مطالعات آزمایشگاهی ارزیابی معمول مورد نیاز نیست. با این حال، اگر مشکوک به بیماری متابولیک یا سیستمیک باشد، می توان مطالعات آزمایشگاهی خاصی را در نظر گرفت.

اینها شامل فاکتور روماتوئید، آنتی بادی ضد هسته ای، پروتئین واکنشی c، سرعت رسوب گلبول های قرمز، اسید اوریک و شمارش کامل خون است. اگر درجه بالایی از مشکوک بودن استئومیلیت وجود داشته باشد، پزشک می تواند MRI و تصویربرداری رادیونوکلئیدی را در نظر بگیرد.

ایجاد یک تشخیص معمولاً از طریق معاینه فیزیکی انجام می شود. تصویربرداری می تواند به پزشکان کمک کند تا میزان آسیب دیدگی اولین مفصل MTP را تعیین کنند. ارزیابی در درجه اول با رادیوگرافی ساده، با اشعه ایکس (AP و تحمل وزن جانبی) پا است.

تصویربرداری انحراف هالوکس جانبی را در اولین متاتارس نشان می دهد (زاویه هالوکس والگوس طبیعی کمتر از 15 درجه و زاویه بین متاتارس کمتر از 9 درجه است). به طور معمول، انحراف در صفحه عرضی است.

با این حال، تغییر شکل HV می تواند باعث چرخش هالوکس شود که در نتیجه ناخن به سمت داخل قرار می گیرد (پروناسیون صفحه فرونتال). پس از مشخص شدن شدت تغییر شکل، پزشک می تواند مناسب ترین روش را انجام دهد.

این طبقه بندی بر اساس نماهای محوری قدامی خلفی تحمل کننده وزن، جانبی، جانبی و سزاموئید خفیف، متوسط و شدید است. این تصویربرداری به ارزیابی وضعیت ساختاری پا کمک می کند.

پروجکشن AP به ارزیابی زاویه بین متاتارس، زاویه هالوکس ابداکتوس، زاویه ادکتوس متاتارسوس، هالوکس ابداکتوس اینترفالانژیال، چرخش هالوکس و وضعیت اولین مفصل MTP کمک می کند.

برجستگی جانبی در درجه اول برای ارزیابی موقعیت اول متاتارس (بالا یا کف پا) و اگزوستوز/استئوفیت پشتی کار می کند. برآمدگی مورب جانبی به ارزیابی تراکم، یکنواختی و ترابکولاسیون استخوان (استوک استخوان) کمک می کند. نمای محوری سزاموئید در درجه اول به دنبال سابلاکساسیون های سزاموئید و تغییرات دژنراتیو مفصل به کریستا است.

درجه: زاویه هالوکس والگوس (HVA) / زاویه بین متاتارسال (IMA)

 1. نرمال : کمتر از 15 درجه / 9 درجه
 2. ملایم : 15 تا 30 درجه / 9 تا 13 درجه
 3. متوسط : 30 تا 40 درجه / 13 تا 20 درجه
 4. شدید : بیش از 40 درجه / بیش از 20 درجه

هالوکس والگوس چیست

مدیریت و درمان هالوکس والگوس Hallux Valgus

درمان بیماران مبتلا به ناهنجاری HV حول درمان های غیر جراحی و جراحی می باشد. معمولاً ابتدا درمان های غیرجراحی انجام می شود. در صورت عدم موفقیت درمان، ترمیم جراحی باید در نظر گرفته شود.

جالب اینجاست که هیچ مدرک قطعی دال بر موثر بودن درمان محافظه کارانه وجود ندارد. با این حال، کالج آمریکایی جراحان پا و مچ پا همچنان استفاده از درمان محافظه کارانه را قبل از در نظر گرفتن راه حل جراحی توصیه می کند. برای بیماران ضروری است که کفش های طبی پنجه پهن و ارتز را امتحان کنند.

هدف از درمان محافظه کارانه، مدیریت علائم بدون اصلاح تغییر شکل آناتومیک است. گزینه های درمان غیر جراحی عبارتند از:

 • اصلاح کفش : استفاده از کفش های طبی مخصوص هالوکس والگوس
 • ارتزها : هم ترازی و پشتیبانی را بهبود می بخشد.
 • مسکن ها : استامینوفن و مراجعه به پزشک برای تجویز مسکن
 • یخ : یخ زدن تغییر شکل ملتهب برای کاهش التهاب.
 • پدهای بونیون داخلی : از تحریک تغییر شکل HV جلوگیری می کند.
 • کشش : به حفظ تحرک مفصل در مفصل آسیب دیده کمک می کند.

اگر درمان‌های غیرجراحی نتوانند درد را کنترل کنند، درمان ناموفق تلقی می‌شود. در آن مرحله، مدیریت جراحی باید در نظر گرفته شود. اندیکاسیون جراحی در درجه اول بر اساس علائم (مشکل در حرکت، درد) است.

جالب اینجاست که ظاهر رادیوگرافی نقش مهمی ندارد. وجود آرتریت و شدت تغییر شکل به جراحان در انجام مناسب ترین روش کمک می کند. بیش از 150 روش جراحی برای اصلاح تغییر شکل HV شرح داده شده است.

اگرچه روش های توصیف شده زیادی وجود دارد، اما همه آنها شامل یکی از رویکردهای اساسی است که در زیر به آنها اشاره شده است:

علت هالوکس والگوس

استئوتومی – یک برش در اولین استخوان متاتارس ایجاد می شود و در یک موقعیت کمتر اضافه شده قرار می گیرد. برش بسته به استراتژی جراحی از نظر موقعیت و شکل متفاوت است.

به عنوان مثال، استئوتومی ویلسون از یک برش مستقیم استفاده می کند، در حالی که استئوتومی شورون از یک برش گوه ای شکل استفاده می کند. محل برش ممکن است در نزدیکی پایه متاتارس (استئوتومی پروگزیمال)، در شفت (استئوتومی روسری) یا گردن (استئوتومی دیستال) رخ دهد. استئوتومی شورون به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.

یک کارآزمایی تصادفی شده شاهدی که استئوتومی شورون را با عدم درمان یا ارتز مقایسه کرد، نشان داد استئوتومی شورون از سایر استراتژی‌های درمانی بهتر عمل می‌کند. در 12 ماهگی، زاویه هالوکس ابداکتوس در گروه استئوتومی طبیعی بود، با میزان رضایت 80 درصد. با این حال، تقریباً 61٪ از بیماران در گروه استئوتومی مشکلات متوسط ​​کفش داشتند.

گروه جراحی همچنین به بیشترین تعداد روزهای بیماری نیاز داشتند و هزینه های مراقبت از پا بالاتری داشتند. با این حال، تکنیک‌های کم تهاجمی جدیدتری وجود دارد که در حال افزایش است.

مطالعه ای که استئوتومی باز را با جراحی کم تهاجمی مقایسه کرد، تفاوت معنی داری در موفقیت جراحی نشان نداد، اما زمان جراحی کاهش یافت و اسکار در جراحی کم تهاجمی کوچکتر بود.

علاوه بر این، یک کارآزمایی کنترل تصادفی‌سازی شده با مقایسه استئوتومی‌های شورون باز و کم تهاجمی نشان داد که نتایج بالینی و رادیوگرافی بین دو گروه درمانی مشابه است.

آرتروپلاستی – تحرک اولین مفصل MTP در حین تسکین درد (جایگزینی مفصل با ایمپلنت یا برداشتن مفصل) حفظ می‌شود. همی آرتروپلاستی و هم آرتروپلاستی کامل مفصل توسعه یافته اند.

همی آرتروپلاستی طول انگشتان پا را حفظ می کند و نیاز به برداشتن استخوان کمتری دارد. آرتروپلاستی اینترپوزیشنال در بیماران مبتلا به هالوکس ریجیدوس شدید انجام می شود و به حفظ دامنه حرکتی مفصل کمک می کند.

رایج ترین آرتروپلاستی رزکسیون کلر است. در این روش تا 50 درصد از فالانکس پروگزیمال برداشته می شود تا دورسی فلکشن افزایش یابد و مفصل از فشار خارج شود. پس از عمل جراحی آرتروپلاستی کلر، 75 درصد از بیماران از نتایج راضی بودند و 88 درصد از آنها تسکین کامل درد داشتند. با این حال، حدود 12% از بیماران افزایش درد را تجربه کردند.

خرید کفش هالوکس والگوس

Arthrodesis – اتصال مفصل MTP در موقعیت صحیح. این تنها زمانی انجام می شود که مفصل به شدت تحلیل رفته باشد و بازیابی عملکرد آن بعید است.این روش معمولاً برای بیماران مسن تر انجام می شود.

پس از عمل، تا 81 درصد از بیماران تسکین درد و بهبود حرکت را داشتند. با این حال، عوارض عدم چسبندگی تا 20% پیدا شده است. بیماران اغلب از محدودیت گزینه‌های کفش، متاتارسالژی و سفتی مفصل شکایت دارند.

یکی دیگر از گزینه‌های آرترودز، ادغام مفصل اول متاتارس-میخی است که اغلب برای موارد هیپرتحرکی پرتو اول و افزایش شدید هالوکس والگوس و زوایای بین متاتارسال اول اختصاص دارد.

اخیراً، آرترودز در این سطح برای رسیدگی به تغییر شکل سه‌سطحی HV اصلاح شده است و نتایج مثبتی را هنگام ارزیابی نتایج عملکردی، کاهش میزان عود و بازگشت زودهنگام به فعالیت‌های تحمل وزن نشان داده است.

روش های بافت نرم – روشی که عمدتاً شامل بافت نرم می شود، روش مک براید است. در این روش، سزاموئید فیبولار برداشته می‌شود و باعث خمیدگی مفصل اینترفالانژیال، اکستنشن مفصل MTP و انحراف داخلی هالوکس می‌شود.

جالب توجه است، هیچ گزارشی به طور مستقل رویه‌های بافت نرم را برای اصلاح تغییر شکل HV مطالعه نکرده است. یک مطالعه، تنوتومی شورون بعلاوه اداکتور را با استئوتومی شورون به تنهایی مقایسه کرد. آنها تفاوت کمی در اصلاح مکانیکی و تفاوتی در رضایت بیمار پیدا نکردند.

کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده بسیار کمی وجود دارد که اثربخشی این روش‌ها را ارزیابی می‌کنند. با این حال، با بهبود تکنیک های جراحی، رضایت بیمار نیز بهبود یافته است و بین 50 تا 90 درصد متغیر است.

جالب توجه است که به نظر نمی رسد نتایج جراحی با رضایت بیمار ارتباط داشته باشد. تصور می شود که این مربوط به انتظارات پس از جراحی برآورده نشده بیمار است.

مراقبت های بعد از عمل در درجه اول بر اساس نوع عمل انجام شده تعیین می شود. با این حال، پانسمان معمولا در زمان جراحی برای تامین نیروهای اصلاحی اعمال می شود.

پانسمان همچنین زخم جراحی را فشرده می کند تا ادم بعد از عمل را به حداقل برساند. وضعیت تحمل وزن بستگی به روش دارد اما معمولاً برای دو هفته اول محدود است.

پس از برداشتن بخیه ها، بیمار می تواند تمرینات دامنه حرکتی و افزایش فعالیت های تحمل وزن را آغاز کند. تصویربرداری پس از جراحی معمولاً زمانی که بیمار فعال تر می شود نیز به دست می آید.

نظارت طولانی مدت برای درک علت دقیق برای اطمینان از عدم عود تغییر شکل HV انجام می شود. در صورت شناسایی، پزشکان باید علل را درمان کنند. بیماران پس از جراحی همچنان ممکن است از دستگاه های ارتز بهره مند شوند، به ویژه در بیماری هایی که انحطاط مفصل را تسریع می کنند، مانند آرتریت روماتوئید. با کنترل بهتر این عوامل می توان به نتایج طولانی مدت پس از جراحی دست یافت.

معرفی هالوکس والگوس

تشخیص های افتراقی هالوکس والگوس Hallux Valgus

شرایطی که هنگام ارزیابی بیماران مبتلا به ناهنجاری احتمالی HV باید در نظر گرفته شود:

 • آرتروز
 • بیماری فرایبرگ
 • هالوکس سفت
 • مورتون نوروما
 • پنجه چمنی
 • نقرس
 • مفصل سپتیک

بدشکلی HV را به چهار مرحله تقسیم می کنیم که در زیر به آنها اشاره شده است:

مرحله 1 : جابجایی جانبی هالوکس در مفصل MTP
مرحله 2 : پیشرفت ابداکشن هالوکس (فشار دادن هالوکس به انگشت دوم)
مرحله 3 : افزایش زاویه بین متاتارس، تغییر شکل احتمالی انگشت چکشی دوم
مرحله 4 : دررفتگی جزئی/کامل هالوکس در مفصل MTP

پیش بینی هالوکس والگوس Hallux Valgus

پیش آگهی کلی تغییر شکل HV خوب است. بیماران ابتدا باید یک آزمایش از درمان های محافظه کارانه داشته باشند. اگر درد و عملکرد بیمار بهبود نیافت، جراحی باید مورد توجه قرار گیرد.

بهبودی بعد از عمل بستگی به روش دارد. با هر روش استخوانی، مانند استئوتومی، بهبودی حدود 6 تا 7 هفته طول می کشد (مطابق با پیوند کامل استخوان). اگر بیمار سیگاری باشد، بهبودی ممکن است بیشتر طول بکشد.

بیماران معمولاً 6 تا 12 هفته پس از جراحی به سر کار باز می گردند. نشان داده است که بهبود تا 1 سال پس از جراحی طول می کشد.

عوارض بعد از جراحی بسته به روش و تکنیک جراحی متفاوت است. عوارض شایع تر عبارتند از: جوش نخوردن استخوانی، هماتوم، بی حسی، نارسایی سخت افزاری، استئومیلیت، سلولیت، نکروز آواسکولار، هالوکس واروس، محدوده حرکتی محدود مفصل و عود.

میزان عود بر اساس روش متفاوت است و از 10 تا 47 درصد متغیر است. علت معمولاً چند عاملی است، اما معمولاً شامل استعداد آناتومیک، انطباق با دستورالعمل‌های پس از جراحی، بیماری‌های همراه پزشکی و تکنیک جراحی ضعیف است.

عوارض هالوکس والگوس Hallux Valgus

تغییر شکل HV می تواند منجر به عوارض متعددی شود، از جمله:

 • بورسیت (شایع ترین)
 • بدشکلی انگشت چکشی انگشت دوم
 • بیماری دژنراتیو سر متاتارس
 • متاتارسالژی مرکزی
 • گیر افتادن عصب داخلی پشتی
 • سینوویت مفصل MTP

بازدارندگی و آموزش بیماری هالوکس والگوس Hallux Valgus

بدشکلی HV که به عنوان بونیون نیز شناخته می شود، یکی از بدشکلی های رایج جلوی پا است. این به صورت تغییر شکل در انگشت شست پا ظاهر می شود و باعث خم شدن آن به سمت سایر انگشتان پا می شود و مفصل قرمز و دردناک می شود.

علت دقیق آن به خوبی درک نشده است. با این حال، بیشتر در زنان و افرادی که کفش های تنگ یا پاشنه بلند می پوشند، رخ می دهد. تشخیص معمولاً از طریق معاینه فیزیکی است.

با این حال، تصویربرداری ضروری است زیرا به ارزیابی شدت تغییر شکل کمک می کند. درمان با اولین آزمایش رویکردهای غیرجراحی مانند کفش‌های پهن‌تر، استفاده از ارتز و آتل‌بندی در شب انجام می‌شود. در صورت بی اثر بودن، درمان جراحی توصیه می شود. بیماران معمولاً جراحی را به خوبی تحمل می‌کنند، و پیوند استخوان معمولاً در حدود 6 تا 7 هفته پس از عمل اتفاق می‌افتد.

اگر بیمار سیگاری باشد، بهبودی ممکن است بیشتر طول بکشد و خطر عوارضی مانند عدم جوش خوردن یا عفونت زخم بیشتر است.بیماران معمولاً 6 تا 12 هفته پس از جراحی به سر کار باز می گردند. نشان داده است که بهبود تا یک سال پس از جراحی رخ می دهد.

بیشتر بخوانید :

خرید صندل طبی زنانه

کفی سوپینیشن برای حمایت از پاهای شما

کفش طبی دیابتی و درمانی برای نوروپاتی

کفش مناسب آرتروز و آرتریت

کفی های ارتوتیک کفش

درد قوس کف پا

صندل طبی برای پاهای سرد

چرا باید از کفش طبی و صندل طبی استفاده کنیم؟

پا قلب دوم ما فروشگاه کفش و صندل طب آسیا

ارتقاء عملکرد تیم سلامت

مدیریت بیماران مبتلا به ناهنجاری HV با یک تیم بین حرفه ای که شامل پزشکان مراقبت های اولیه، رادیولوژیست ها، فیزیوتراپیست ها، داروسازان، متخصصان درد و جراحان است، بهترین است.

بیمار ممکن است برای ورم یا درد به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه کند. تشخیص معمولاً از طریق معاینه فیزیکی انجام می شود. تصویربرداری بیشتر می تواند به ارزیابی شدت تغییر شکل و راهنمایی درمان کمک کند.

درمان محافظه کارانه همیشه باید اولین قدم در مدیریت این بیماری باشد. اگر این روش بی اثر باشد، بیمار باید برای ارزیابی مدیریت جراحی به جراح ارجاع شود. اگر جراحی انجام شود، توانبخشی باید برای به حداکثر رساندن عملکرد پس از جراحی دنبال شود.

می توان از متخصص درد و داروساز برای کمک به مدیریت درد پس از جراحی با تمرکز بر به حداقل رساندن مصرف مواد افیونی استفاده کرد. پرستاران ارتوپدی می توانند در هر مرحله از فرآیند، از درمان محافظه کارانه گرفته تا کمک در حین جراحی و پس از عمل، و همچنین هماهنگی با درمانگران برای توانبخشی پس از جراحی، کمک کنند.

بیماران باید پیگیری طولانی مدت داشته باشند تا مطمئن شوند که نقاط عطف بهبودی خود را برآورده می کنند. ارتباط باز بین اعضای تیم درمان بین حرفه ای برای نتایج بهتر بسیار ارزشمند است.

تنوع و انتخاب انواع کفش های طبی زنانه و طبی مردانه

کفش‌های ارتوپدی ما در سبک‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. از کفش های تخصصی طبی گرفته تا سایز هایی که به سختی در بازار پیدا می شوند، همه آن ها در فروشگاه اینترنتی طب آسیا موجود و قابل سفارش می باشند.

شما میتوانید کالکشن های کفش های طبی و مجلسی طب آسیا را نگاه کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

چرا باید از فروشگاه های معتبر تولید کننده کفش طبی و صندل طبی خرید کنیم ؟

خرید از فروشگاه پزشکی طب آسیا چه مزیت هایی دارد؟

قیمت انواع کفش و صندل های طبی زنانه و مردانه در فروشگاه اینترنتی طب آسیا ، نسب به تمامی فروشگاه‌ های پوشاک و کفش کشور مناسب‌ تر می‌باشد که این موضوع قابل استعلام است.

تمامی برند های معتبر طبی پزشکی شامل آسیاسنتر ، دکتر فام ، JFS ، معراج ، دکتر شفا ، اصیل تبریز ، آرمان طب ، ماکسیم ، اکبری ، پارس ، پردیس ، دکتر شپر ، شهپر ، پاتیکان و خزر در فروشگاه طب آسیا به صورت برند اصلی موجود و قابل فروش میباشد.

در فروشگاه طب آسیا فقط برندهای اصلی و اورجینال طبی موجود می باشد و فروشگاه طب آسیا برند های فیک طبی را تایید نکرده و به فروش نمیرساند.تضمین فروشگاه طب آسیا به مشتریان عزیزمان نسبت به کالای اورجینال ،اصالت و ضمانت کالا می باشد.

طب آسیا تولید کننده انواع کفش طبی و زیره طبی و کفی طبی در ایران می باشد که با بیش از 38 سال سابقه در زمینه کفش و صندل یکی از تولید کنندگان برتر ایران است. فروشگاه طب آسیا مرکز خرید اینترنتی انواع کفش های طبی زنانه و مردانه ، کفش های ارتوپدی و کفش های طبی دیابتی و هالوکس والگوس می باشد.

تمام محصولات فروشگاه اینترنتی طب آسیا دارای گارانتی شرکتی و خدمات پس از فروش معتبر می باشد.

تضمین اصالت کالا، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش طولانی مدت از دیگر مزایای خرید از فروشگاه معتبر و باسابقه طب آسیا می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی طب آسیا دارای مجوز از اتاق اصناف ایرانیان بوده و با داشتن « نماد اعتماد الکترونیک » از وزارت صنعت، معدن و تجارت و « نشان ملی ثبت » از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی سعی در جلب اعتماد شما مشتری عزیز دارد.

طب آسیا وارد کننده و نمایندگی رسمی فروش برندهای خارجی مطرح Nike ، Adidas ، Puma در ایران می باشد و تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا رضایت شما مشتری گرامی را جلب نماید و رضایت صد در صدی شما خریداران گرامی از سایت ما گواه این ادعا می‌باشد.

توضیحات تکمیلی

فروشگاه اینترنتی طب آسیا با رویکرد فروش محصولات با مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان طی 30 سال کار خود را آغاز نموده است. شما می توانید انواع کفش های طبی زنانه و کفش های طبی مردانه را ارزان‌ تر از همه جا از طب آسیا تهیه نمایید و تجربه یک خرید امن و راحت را برای خود رقم بزنید.

همچنین شما خریداران گرامی در فروشگاه طب آسیا می‌توانید محصولات اورجینال از برند Asiacenter را با قیمت مناسب و گارانتی سلامت فیزیکی کالا خریداری نمایید. جهت مشاوره و سفارش انواع محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید