مقالات, تناسب اندام

نکاتی درباره پیاده روی در زمستان که نمی دانستید!❄️

نکاتی درباره پیاده روی در زمستان که باید بدانید!

حتما این سوال برای شما پیش آمده است که در هوای سرد زمستان چطور می توان ورزش کرد یا بهترین دما برای پیاده روی در زمستان چند درجه است؟ یا چطور در هوای سرد زمستان با مشکلات کمتری هنگام پیاده روی مواجه شوید؟ و اینکه آیا پیاده روی باعث لاغری می شود یا نه؟پاسخ تمام پرسش های شما نزد ماست.

آیا پیاده روی باعث لاغری می شود؟

اینکه آیا پیاده روی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند یا نه؟ بسته به میزان مدت فعالیت پیاده روی و رژیم غذایی شما دارد. به نظر می رسد ترکیب رژیم غذایی مناسب و پیاده روی طولانی، در کوتاه مدت موجب کاهش وزن می شود. فعالیت بدنی جز مهم ترین عوامل کاهش وزن شماست، با سی دقیقه پیاده روی منظم می توانید 150 کالری در روز بسوزانید.هر چه سرعت شما بیشتر شود، کالری بیشتری می سوزانید.با این حال در تمرین افراط نکنید، چون افراط باعث بروز آسیب های ورزشی می شود. به خصوص اگر در ورزش تازه کار هستید، زمان پیاده روی را کمتر در نظر بگیرید و با سرعت کم پیاده روی کنید. در صورت کاهش وزن، باید بدانید که قطع کردن فعالیت بدنی و ورزش، موجب اضافه وزن و چاقی خواهد شد. فقط ورزش و فعالیت منظم به شما کمک می کند که از چاقی پیشگیری کنید.

برنامه پیاده روی سالم و موثر

اصول پیاده روی موثر در زمستان

اصول پیاده روی صحیح می تواند کمک کند که در تمام فصول سال از جمله فصل زمستان، به راحتی پیاده روی کنید. به عنوان مثال باید برای راحتی بیشتر، بهترین دما برای پیاده روی را در نظر بگیرید مثلا اگر تا کنون صبح زود به پیاده روی می پرداخته اید، از این به بعد، ظهر را برای انجام این کار در نظر بگیرید. حتی می توانید، با استفاده از تردمیل از مخاطرات ورزش صبحگاهی در زمستان خلاص بشوید و با خیالی آسوده در خانه، بر روی تردمیل پیاده روی کنید و کاهش وزن داشته باشید. اگر اطلاعات زیادی در باره تردمیل ندارید؛ به پیشنهاد کارشناسان طب آسیا اعتماد کنید. تردمیل پاندا را برای خرید انتخاب نموده و یک انتخاب طلایی و زیرکانه را به خود هدیه دهید.

چرا پیاده روی با تردمیل در زمستان گزینه ی مناسبی است؟

در شهرهای بزرگ میزان آلودگی هوا بیش از حد معمول است. پدیده هایی مثل وارونگی هوا بر شدت میزان آلودگی می افزاید. استفاده از تردمیل برای افرادی که ریه های حساسی دارند بسیار بهتر از پیاده روی در هوای سرد و آلوده ی زمستانی است.

بیشتر بخوانید:هفت مزیت تردمیل

اصول پیاده روی که باید به آن توجه کنید.

  بالا بردن سرعت:

هر چه سرعت و شدت تمرینات بیشتر شود، کالری بیشتری می سوزانید، همچنین بدن شما نسبت به گذشته قدرت بیشتری پیدا می کند. پیاده روی به قوی شدن پاهای شما کمک می کند و بعد از مدتی با تقویت عضلات پای خود می توانید زمان بیشتری را به پیاده روی اختصاص دهید و یا حتی سرعت خود را نسبت به روزهای اول افزایش دهید.

لباس یا جلیقه هایی که وزن بیشتری دارند بپوشید

برای هوای سرد زمستان، استفاده از چنین ژاکت ها و جلیقه هایی می تواند گزینه ی مطلوبی باشد، زیرا ضمن آنکه فشار تمرین پیاده روی بیشتر می شود و کالری بیشتری سوزانده می شود، در برابر نفوذ سرما نیز، ایمن می شوید و باعث می شود که کمتر سرما بخورید.

راه رفتن بر روی سطح شیب دار

راه رفتن بر روی سطح شیب دار، چند مزیت دارد. کالری بیشتری نسبت به مسیر های بدون شیب می سوزانید و در مسیر های سربالایی، عضلات پای شما تقویت می شود. بهبود عملکرد عضلات پا، کمک می کند، مدت طولانی تری به تمرین ادامه دهید.

تمرین های استقامتی را فراموش نکنید

جهت افزایش مقاومت و عضله سازی، می توانید تمرینات استقامتی را در برنامه خود بگنجانید تا با افزایش توان استقامتی، بازه های تمرینات پیاده روی را طولانی تر کنید، برخی از این حرکات عبارتند از:

  • شنا رفتنطریقه شنا رفتن صحیح
  • اسکاتنحوه اجرای صحیح اسکات برای تقویت عضلات پا
  • پلانک
    پلانک

باید های پیاده روی در زمستان

اما نکات ایمنی ای هست که با رعایت کردن آن ها در پیاده روی صبحگاهی در زمستان می توانید از آسیب ها و حوادث، جلوگیری نمایید:

چند لایه لباس بپوشید

توجه داشته باشید که حتما لازم نیست برای ورزش در زمستان چند لایه لباس ضخیم بپوشید، بلکه پوشیدن چند لایه لباس نسبتا نازک، باعث می شود گرما در بدن شما گردش داشته باشد و گرمای بیش از حد موجب آزار شما نشود.

نقاط آسیب پذیر بدن را بپوشانید:

برای در امان ماندن از خطر سرمازدگی در هوای سرد زمستان، با پوشیدن دستکش زمستانی و استفاده از کلاه، خود را در برابر مخاطرات ناشی از هوای سرد ایمن کنید.

کفش مناسب بپوشید:

اگر در مسیرهای کوهستانی پیاده روی می کنید. استفاده از کفش مخصوص و مناسب فصل را جدی بگیرید. برای جلوگیری از سرمازدگی اندام های بدن، رعایت چنین توصیه ای حیاتی است.

دهان و بینی خود را با شال و روسری بپوشانید:

اگر از مشکلات ریوی رنج می برید و قصد ورزش در زمستان را دارید، جهت جلوگیری از آسیب به ریه ها صورت را بپوشانید.

لباس های روشن بپوشید:

در شش ماه دوم سال ، خورشید زودتر غروب می کند.احتمال زیادی هست که در حین پیاده روی خورشید غروب کند.

مسیرهای امن را انتخاب کنید:

اگر در معابر شهری پیاده روی می کنید. حواستان به سطح لغزندگی معابر باشد و اگر در مسیر های کوهستانی حرکت می کنید. توصیه های ایمنی را جهت مقابله با سرمازدگی رعایت کنید، گاهی صعودهای تابستانی در فصل زمستان قابل تکرار نیستند.

خود را گرم کنید:

قبل از شروع ورزش صبحگاهی در زمستان حتما با انجام چند حرکت کششی مربوط به پاها و زانو ها، بدن خود را گرم کنید، تا دچار گرفتگی عضلات نشوید و پس از آن ریکاوری را فراموش نکنید.

بهترین دما برای پیاده روی در زمستان کدام است؟

اگر به پیاده روی علاقمندید، کم یا زیاد شدن شاخص دما نمی تواند اثر چندانی بر شما داشته باشد، فقط قبل از شروع ورزش در زمستان، دما را حتما چک کنید و با توجه به آن، لباس مناسب خود را برای پیاده روی انتخاب کنید و ورزش را آغاز نمایید.

 

 چگونه از پیاده روی در زمستان لذت ببرید؟

جهت کاهش وزن و لاغری باید در وزش مداومت داشته باشید، با تمرکز بر این نکات، سعی کنید که ورزش صبحگاهی در زمستان را برای خود لذت بخش نمایید:

سعی کنید از دنیای جدید زمستانه لذت ببرید:به خش خش شاخه های یخ زده، آب و هوای مه آلود و رد پای حیوانات روی برف ها دقت کنید، تمرکز بر این زیبایی ها پیاده روی در زمستان را برای شما لذت بخش می کند.

رفیق تمرینی پیدا کنید و با او مسیر را طی کنید، حتی اگر امکانش نبود، از طریق تماس تلفنی با آن ها ارتباط بگیرید.

با گوش دادن به پادکست های جذاب، کتاب صوتی و موسیقی مناسب، ورزش در هوای سرد زمستان را لذت بخش کنید.

به خودتان انگیزه دهید:ممکن است بعضی روزها نتوانید به مسیر خود ادامه دهید یا حتی قصد بازگشت به خانه را داشته باشید، تا جایی که ممکن است مقاومت کنید و به مسیر خود ادامه دهید، این تنها راه موفقیت و داشتن اندامی متناسب است.

لذت از پیاده روی در زمستان

آنچه باید در مورد پیاده روی در زمستان می دانستید!

در این مقاله از طب آسیا نکاتی انگیزشی برای ورزش در زمستان را بیان نمودیم، در قسمت بهترین دما برای ورزش در زمستان گفتیم که در هر دمایی با انتخاب لباس مناسب و جوانب ایمنی، می توانید به تمرین بپردازید، آیا پیاده روی برای لاغری مناسب است؟ بله و برنامه پیاده روی موثر را شرح داده ایم، هر چند به جای مواجهه با مخاطرات ورزش در زمستان، استفاده از تردمیل لیدر اسپرت را جهت لاغری پیشنهاد می کنیم، که میتوانید این تردمیل بی نظیر را در سایت طب آسیا مشاهده و خریداری کنید.

سخن پایانی

با اینکه پیاده روی در زمستان میتواند لذت بخش و خاطر انگیز باشد اما برخی از افراد بعلت مشغله کاری و زمان کافی نداشتن ترجیح میدهند در خانه کنار شومینه با تردمیل خانگی تمرینات خود را انجام دهند. اگر به دنبال خرید یک تردمیل خانگی با کیفیت و مقرون به صرفه هستید، ما به شما، معتبرترین و مجهزترین فروشگاه ورزشی شرق کشور، طب آسیا را معرفی میکنیم. طب آسیا با بیش از ده سال تجربه در زمینه فروش تجهیزات ورزشی شرایط خرید اقساطی را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا بدون محدودیت بهترین انتخاب را داشته باشند. در صورت سوال از شرایط خرید با مشاورین ما در طب آسیا تماس حاصل فرمایید. از همراهی شما سپاس گذاریم.

 

 

دانلود فایل PDF

 

1 دیدگاه برای “نکاتی درباره پیاده روی در زمستان که نمی دانستید!❄️

  1. فرامرز گفت:

    پیاده روی در زمستان هم مثل تمام فصلای دیگه لذت بخش هست.

دیدگاهتان را بنویسید