ورزش و تناسب اندام, تردمیل, تناسب اندام, سلامت بدن و زیبایی

چگونه شروع کنیم؟نکاتی برای استفاده از تردمیل به روش صحیح✏️

چگونه شروع کنیم؟نکاتی برای استفاده صحیح از تردمیل

دفترچه های راهنما را کنار بگذارید. می خواهیم به نکاتی برای استفاده از تردمیل اشاره کنیم که در هیچ دفترچه راهنمایی وجود ندارد. چیزهایی که هیچ فروشنده ای در مورد آن صحبت نمی کند. آیا استفاده از تردمیل عوارضی دارد؟می دانستید بهترین روش چربی سوزی با تردمیل کدام است؟ با طب آسیا همراه شوید تا درباره صفر تا صد نکات مربوط به استفاده صحیح از تردمیل و انواع تردمیل ها بیشتر بدانید. دانستن این نکات برای هر ورزشکاری بسیار ضروری است.

تردمیل هایی با عمر طولانی

یکی از نکاتی که برای استفاده از تردمیل باید بدانید، توصیه های مهمی، برای افزایش عمر دستگاه تردمیل مورد استفاده شماست.

به عنوان اولین اقدام، همیشه قبل از تمرین، تسمه های تردمیل را چک نمایید، ممکن است، تسمه ها به سمت راست یا چپ، با توجه به نحوه گام برداشتن شما کشیده شوند، تا حدودی طبیعی است، اما اگر کاملا به یک طرف کشیده شد، باید تسمه های تردمیل را با رعایت اصول ایمنی تنظیم کنید.

تردمیل جهت بهبود عملکرد خود به نظافت احتیاج دارد، پیش از شروع هر گونه لکه گیری و تمیز کردن، حتما تردمیل را از برق بکشید! برای لکه گیری از تردمیل از پارچه ی نرم مرطوب، استفاده کنید. استفاده از هر گونه ماده ی لکه گیری برای تردمیل بسیار مضر است. هر از گاهی زیر دستگاه تردمیل را جارو برقی بکشید. قسمت هایی را که ممکن است محل تجمع خاک یا مو باشد را پیدا کرده و پاکسازی نمایید.

اگر دونده ی حرفه ای هستید، حتما میزان کشش تسمه ی تردمیل را مورد بررسی قرار دهید.دوندگان حرفه ای باید تسمه تردمیل را در حالت حداکثر کشش تنظیم نمایند. توجه داشته باشید که تسمه بیش از حد نباید سفت شود زیرا به تردمیل آسیب می رساند.

سطح زیرین تسمه تردمیل، عرشه نام دارد.استفاده از روغن برای روان شدن سطوح حرکت تسمه ضرورت دارد. یکی از نکات مهم سرویس و نگهداری تردمیل روغنکاری است. به ازای هر 40 ساعت استفاده یا حداقل هر سه ماه یکبار، روغن کاری را باید انجام شود.

اما آخرین نکته ای که برای نگهداری و سرویس تردمیل ضرورت دارد. استفاده از تشک های محافظ تردمیل است. تشک های محافظ فرایند تمرین کردن را بهبود می بخشند، با ایجاد سطح امن زیر تسمه، از حرکت کردن دستگاه جلوگیری می کنند در نتیجه عمر تردمیل شما را افزایش می دهند.

نکاتی برای افزایش عمر تردمیل

بهترین زمان استفاده از تردمیل

استفاده از تردمیل در صبح مزایای فراوانی دارد.صبح خود را با ترشح هورمون های لذت بخشی مثل اندروفین آغاز می کنید، بنابراین استرس و اضطراب بسیار کمتری را در طول روز احساس می نمایید، البته بنابر پژوهش های علمی، استفاده از تردمیل هنگام عصر و شب نیز از فوایدی برخوردار است، به عنوان مثال دمای بدن هنگام عصر، در بالاترین سطح خویش قرار دارد و تمرین کردن در این زمان دمای بدن را بیشتر افزایش می دهد، بیشتر عرق می ریزید و فرایند چربی سوزی بهتر انجام می شود.

البته با توجه به اوضاع نوسانات برق، استفاده از تردمیل در ساعاتی خارج از ساعات اوج مصرف برق ضرورت دارد. همچنین فراموش نکنید که استفاده از محافظ الکتریکی برای جلوگیری از خسارات نوسان برق، از جمله سوختن و آسیب دیدگی دستگاه بسیار ضروری است، اما در حالت کلی چه زمان استفاده شما در صبح باشد یا عصر، تفاوت خاصی وجود ندارد. مهم فعالیت بدنی مداوم شماست که ضامن کاهش وزن است.

آیا تردمیل بهترین روش چربی سوزی است؟

اولین گام، مراجعه به مربی خبره ای است که بتواند بهترین برنامه ی چربی سوزی را برای شما تنظیم کند. با توجه به اینکه تمرین هوازی بیش از سایر تمرین ها ضربان قلب شما را افزایش می دهد. تردمیل جز بهترین وسایل چربی سوزی است، در مقاله صفر تا صد کالری سوزی با تردمیل، به میزان چربی سوزی تردمیل و متدهای کاهش وزن در کمترین زمان ممکن پرداخته ایم.

نحوه استفاده از تردمیل چند کاره و نکات ایمنی

در تردمیل چند کاره چیست؟ توضیحاتی کامل راجع به صفر تا صد تردمیل های چند کاره ارائه کرده ایم.تردمیل چند کاره علاوه بر امکانات تردمیل معمولی، امکانات باشگاهی دیگری مثل صفحه ی مسگری دارد که می تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد نکاتی که باید در مورد تردمیل چند کاره بدانید به شرح زیر است:

نظافت تردمیل چند کاره را نیز جدی بگیرید، تمام قسمت های تردمیل چندکاره را به صورت مداوم نظافت , لکه گیری کنید.

روغن کاری تردمیل چند کاره، برای افزایش طول عمر دستگاه ضروری است.

هنگام استفاده از امکانات دیگر تردمیل، مثل صفحه مسگری یا میله های دراز نشست که به برق احتیاجی ندارد، تردمیل را خاموش کنید.

افزایش عمر تردمیل

استفاده ناصحیح از تردمیل چه عوارضی دارد؟

البته تمام ورزش ها، ممکن است آسیب هایی به اندام های مختلف بدن وارد کنند، تردمیل هم چون با دویدن سر و کار دارد آسیب هایی مربوط به درد مفاصل زانو و آرتروز را ممکن است نشان دهد، آسیب های احتمالی دویدن روی تردمیل به شرح زیر است:

درد زانو

چنانچه زانوی شما مشکلاتی دارد و آن را جراحی کرده اید، همانگونه که دویدن بیرون از خانه می تواند موجب درد مفاصل زانو شود، دویدن روی تردمیل هم می تواند درد زانو را افزایش دهد.

گرفتگی عضلات پا

گرفتگی عضلات، حادثه ای طبیعی در حین تمرینات ورزشی است، خوشبختانه برای بهبود این عارضه، راهکارهایی وجود دارد، با نوشیدن میزان زیادی آب و استفاده از محلول های الکترولیتی ورزشی، مثل قرص جوشان ویتامین سی یا استفاده از قرص های جوشان ورزشی، گرفتگی عضلات پا تسکین پیدا می کند و پس از مدتی که آمادگی بدن بالا رفت دیگر دچار گرفتگی عضلات نمی شوید،با این حال هر وقت حین تمرین گرفتگی شدیدی اتفاق افتاد تمرین را برای مدتی متوقف سازید تا درد از بین برود.

تنگی نفس

عارضه دیگری است که ممکن است هنگام استفاده از تردمیل پیش بیاید، برای پیشگیری از آن بهتر است با سرعت پایین تمرین کنید و زمان تمرین را کاهش دهید، پس از مدتی بدن استقامت تنفسی بیشتری پیدا می کند و تنگی نفس از بین می رود.

کمر درد

مشکلاتی مثل دیسک خفیف یا گودی کمر ممکن است حین تمرین یا بعد ازآن، با درد در ناحیه کمر یا زانو ها نمایان شوند، برای رفع این عارضه مشورت با متخصص فیزیوتراپ امری ضروری است.

سرگیجه

گاهی ممکن است در حین تمرینات، علی الخصوص تمرینات سنگین دچار سرگیجه شوید که در حالت عادی سرگیجه های ورزشی نامیده می شوند، اغلب ناشی از افت فشار خون هستند، با انداختن چند حبه قند درون قمقمه ورزشی می توانید این عارضه را تسکین دهید و با تمرین مداوم آن را برطرف نمایید.

ایست قلبی

چنانچه دچار مشکل قلبی هستید قبل استفاده از تردمیل با متخصص قلب مشورت کنید، خطر ایست قلبی برای افراد مسن بیشتر است.

خطر سقوط

تردمیل می تواند با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و باعث بروز حادثه شود. هر موقع احساس ضعف و خستگی شدید داشتید، توقف اضطراری را فشار دهید و کودکان را از تردمیل دور نگه دارید.

عوارض استفاده ناصحیح از تردمیل

عوارض منفی استفاده از تردمیل را از بین ببرید!

اما با رعایت این توصیه ها می توانید عوارض استفاده از تردمیل را به حداقل میزان ممکن برسانید:

استفاده از کفش مناسب، درد زانو و کمر درد را از بین می برد.طب آسیا مجموعه ای از کفش های طبی مناسب برای دویدن روی تردمیل را دارد.

پیاده روی را با دویدن جایگزین کنید. عموم کسانی که دچار مشکلات مفصل زانو هستند پیاده روی می کنند و افزایش یا کاهش شیب، می تواند نرخ چربی سوزی بدن را نیز بالاتر ببرد.

پیش از تمرین، فرم صحیح دویدن روی تردمیل را بیاموزید. هر جا که ضعف و خستگی ایجاد شد، حتما استراحت کنید و در صورت نیاز از میله های تردمیل استفاده نمایید.

دویدن روی شیب به مدت طولانی برای مفصل های زانو بسیار مضر است به صورت مداوم از شیب استفاده نکنید، در تمرین های خود تنوع داشته باشید، تا زانو ها کمتر دچار مشکل شود.

تردمیل های با کیفیت در طب آسیا

البته در کنار رعایت نکاتی که برای استفاده از دستگاه تردمیل، توضیح دادیم. خرید یک تردمیل با کیفیت، نه تنها بر کمیت و کیفیت تمرین های شما اثر گذار است و آسیب ها را بسیار کاهش می دهد، بلکه عمر و دوام بیشتر محصول، شما را از سرمایه گذاری در زمینه ی سلامت خود پشیمان نمی کند، با مراجعه به برگه ی تردمیل پاندا، می توانید تردمیل های با کیفیت پاندا را، با تخفیفی خارق العاده خریداری نمایید، دیگر نگران نباشید که برای تهیه ی تردمیل مبلغ لازم را ندارید، طب آسیا شرایط خرید اقساطی دارد.

در یک کلام

آنچه گفتیم، نکاتی بود که هر ورزشکاری که از تردمیل استفاده می کند باید بداند تا تمریناتی موثر داشته باشد و با رعایت نکات ایمنی استفاده از تردمیل، حوادث و عوارض جانبی استفاده از تردمیل را به حداقل میزان ممکن برساند، چقدر مایه خوشحالی است که از نظرات مفید شما خواننده ی محترم در مورد استفاده از تردمیل بهره مند شویم.

سخن پایانی

مطالب گفته شده در این مقاله برای افرادی تازه میخواهند با تردمیل تمرین و ورزش کنند بسیار کاربردی و مناسب است. اگر قصد خرید تردمیل خانگی دارید و یا صاحب یک باشگاه بدنسازی هستید و میخواهید تردمیل باشگاهی خریداری کنید ما به شما، یکی از معتبرترین و مجهزترین فروشگاه ورزشی در شرق کشور، طب آسیا را معرفی میکنیم. طب آسیا برای کاهش هزینه های پرداختی شرایط ویژه خرید اقساطی را برای شما فراهم کرده است تا بدور از مشکلات مالی به سلامتی و تناسب اندامتان بپردازید. همچنین شما با خرید از طب آسیا میتوانید از تخفیفات آن برخوردار شوید و یک خرید با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه داشته باشید. درصورت اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در طب آسیا تماس حاصل فرمایید یا کامنت بگذارید. با تشکر از توجه و همراهی شما.

دانلود فایل PDF

2 دیدگاه در “چگونه شروع کنیم؟نکاتی برای استفاده از تردمیل به روش صحیح✏️

  1. حمیده گفت:

    استفاده از کفش های طبی برای مقابله با زانو درد واقعا زیادی داره!

دیدگاهتان را بنویسید