دوچرخه ثابت, مقالات, ورزش و تناسب اندام

تناسب اندام با دوچرخه ثابت

تناسب اندام با دوچرخه ثابت

تناسب اندام با دوچرخه ثابت

تناسب اندام با دوچرخه ثابت یکی از راه های خوش فرم کردن بدن مخصوصا برای بانوان است همه ما می‌دانیم ورزش‌های هوازی مانند دویدن، کوهنوردی و دوچرخه سواری نقش بسزایی در کاهش وزن و لاغری شکم دارند.

برای برخی افراد امکان انجام ورزش‌های هوازی در محیط بیرونی وجود ندارد برای همین متخصصین با تاکید بر روی تأثیر استفاده از دوچرخه ثابت بر لاغری شکم، استفاده از آن را پیشنهاد می‌کنند.دوچرخه ثابت دستگاه ورزشی است که کمک می‌کند تا در منزل به راحتی ورزش کنید. پس واضح است که دوچرخه ثابت به روند کاهش وزن کمک می‌کند.

ورزش کردن با دوچرخه ثابت موجب لاغری شکم و همچنین پاها می‌شود. بعد از چند هفته کار می‌توانید تأثیر استفاده از دوچرخه ثابت بر لاغری شکم را مشاهده کنید. تناسب اندام با دوچرخه ثابت مهمترین مزیتی است که میتوان به آن اشاره کرد. طی نوشته پیش رو می‌خواهیم بگوییم که تناسب اندام با دوچرخه ثابت و لاغری شکم چگونه اتفاق می افتد. اگر از آن دسته افرادی هستید که درگیر چاقی شکمی شده‌اید تا انتهای متن با ما در طب آسیا همراه شوید.

تناسب اندام با دوچرخه ثابت چگونه اتفاق می افتد

تناسب اندام با دوچرخه ثابت چگونه اتفاق می افتد؟

کارشناسان ورزش معتقدند که برای آب کردن چربی شکم باید حداقل روزانه ۳۰ دقیقه ورزش‌های هوازی انجام دهید. ورزش هوازی اکسیژن بیشتری به بافت‌های بدن می‌رساند. افزایش اکسیژن در بافت‌ها به معنی بالا رفتن میزان سوخت چربی در بدن است. همین موضوع باعث می‌شود چربی‌های بیشتری از دست بدهید و لاغرتر شوید. چربی‌های شکمی نیز با انجام فعالیت‌های هوازی کم کم تحت تأثیر قرار گرفته و حذف می‌شوند.

بهترین راه حلی که برای لاغری شکم در منزل وجود دارد استفاده از دوچرخه ثابت خانگی است. رکاب زدن با دوچرخه ثابت به واسطه فشاری که بر روی عضلات شکم می‌آورد موجب تحریک چربی‌های شکم می‌گردد. برای بیشتر شدن لاغری شکم و تناسب اندام با دوچرخه ثابت هنگام رکاب زدن باید شکم خود را به سمت داخل بکشید و تا حد امکان منقبض کنید. همچنین با تنفس منظم و اکسیژن رسانی مناسب به بافت‌ها به روند سوخت و ساز بدنتان سرعت بیشتری بدهید.

کدام دوچرخه ثابت برای تناسب اندام مؤثرتر است؟

کدام دوچرخه ثابت برای تناسب اندام مؤثرتر است؟

دوچرخه‌های ثابت به سه دسته دوچرخه‌های ثابت نشسته (پشتی دار)، دوچرخه‌های ثابت ایستاده و دوچرخه‌های اسپینینگ تقسیم می‌شوند.

هر کدام از این دوچرخه ثابت‌ها برای کارایی و بهره‌وری خاصی طراحی شده‌اند اما هر سه بر لاغری شکم و حذف چربی‌های شکمی تأثیر گذارند.

  • دوچرخه ثابت نشسته برای افرادی که کمردرد و زانو درد دارند مفید می‌باشد.
  • دوچرخه ثابت ایستاده برای کسانی که نیاز دارند طی استفاده از این دستگاه کالری بیشتری بسوزانند و تمامی اعضای بدن را درگیر کنند توصیه می‌شود.
  • دوچرخه ثابت اسپینینگ برای کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند در بیرون از منزل دوچرخه سواری کنند و می‌خواهند این ورزش را در منزل انجام دهند تولید شده است.

جالب است بدانید که با توجه به حالت ایستاده در دستگاه دوچرخه ثابت ایستاده فرد سخت‌تر رکاب میزند. همچنین فاصله زین تا دسته‌ها طوری ست که حالت قرار گرفتن فرد موجب فشار بیشتری بر روی شکم می‌گردد. پس می‌توان گفت تناسب اندام با دوچرخه ثابت ایستاده زودتر و بهتر انجام خواهد شد. اما طبق نوع آناتومی بدن هر فرد و بیماری‌های وی باید پیش از خرید دوچرخه ثابت حتماً با متخصصین و کارشناسان این حوزه مشورت کرد.

چگونه با دوچرخه ثابت ورزش کنیم؟

چگونه با دوچرخه ثابت ورزش کنیم؟

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم یکی از دستگاه های ورزشی جهت سوزاندن چربی ها و کالری سوزی دستگاه دوچرخه ثابت می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از افراد وقت کافی جهت ورزش در طول روز را نخواهند داشت و یا برایشان سخت می باشد . دوچرخه ثابت این امکان را فراهم آورده است که افراد در هنگامی که می خواهند تلویزیون تماشا کنند و یا … می توانند با استفاده از دوچرخه ثابت ورزش روزانه و کالری سوزی  خود  را انجام دهند.
اما بهتر است این نکته را بدانیم که قبل از استفاده از دوچرخه ثابت باید یک سری نکات در مورد استفاده از این دستگاه را بدانیم تا دچار آسیب جسمانی نشویم . زیرا عدم استفاده ی صحیح از دستگاه های ورزشی می تواند آسیب های جدی ای به بدن وارد کند.
برای انجام چربی سوزی و تناسب اندام با دوچرخه ثابت باید قبل از استفاده از آن یک سری تمرینات کششی و مربوطه را انجام و بدن خود را  حتما با انجام حرکات کششی گرم کرده  و بعد از گرم شدن کامل بدن و  مناسب شدن شرایط بدن برای انجام ورزش با دستگاه به سراغ دوچرخه برویم . بعد از انجام مراحلی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم و گرم شدن و آماده شدن بدن باید جهت استفاده از دستگاه اولین کار را بر دوچرخه ثابت انجام دهیم و آن هم تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه می باشد.
سپس  بر روی نشیمنگاه دوچرخه نشسته  و پاهای خود را روی پدال های آن بگذارید و با توجه به زانوها و مناسب بودن ارتفاع ، پدال ها را بچرخانید. حتما باید اطمینان حاصل کنید که صندلی در موقعیتی قرار دارد که در هنگام چرخاندن پدال، زانوها خیلی بالا نیایند تا برای زانوها درد و آسیبی ایجاد نشود.

در ابتدا به آرامی دوچرخه بزنید و سپس و به تدریج سرعت خود را کم کم افزایش دهید. این کار باعث می شود که عضلات بدن شل شود و دمای بدن به تدریج بالا رود.

بعد از آن  می توانید سرعت و شدت ورزش خود را افزایش دهید. اما قبل از افزایش سرعت حتما پدال دوچرخه را سفت گرفته و اطمینان به دست آورید که بدنتان به اندازه ی کافی گرم شده است.
بعد از افزایش سرعت برای مدت زمان معین ، تمرین با سرعت یکسان را کاملا حفظ کنید و بعد از آن در صورت لزوم و طبق برنامه سرعت خود را افزایش داده تا چربی سوزی و کالری سوزی انجام گیرد و بعد از گذراندن این مرحله آرام آرام سرعت دستگاه را پایین آورده تا بدن کاملا برای اتمام ورزش آماده شود و از پایین آوردن یک دفعه ای و استپ کامل دستگاه به طور جدی خودداری فرمایید.
دوچرخه ثابت خود نیز دارای انواع مختلفی می باشد که به توضیح هر کدام در ادامه خواهیم پرداخت :

 کالری سوزی و تناسب اندام با دوچرخه ثابت

کالری سوزی و تناسب اندام با دوچرخه ثابت

طی بررسی های انجام شده با موضوع کالری سوزی دوچرخه ثابت ، میزان و مقدار کالری سوزی با استفاده از دوچرخه ثابت 7 درصد محاسبه شده است . به طور میانگین شما می توانید در زمان 30 دقیقه دویدن بر روی دوچرخه ثابت ، حدودا 220 تا 320 کالری بسوزانید . البته متغیر هایی مانند سرعت ، شدت رکاب زدن و وزن شما می تواند این عدد را حتی تا 570 کالری نیز افزایش دهد . بنابراین با مداومت بر روی ورزش با دوچرخه ثایت ، تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری را می توانید مشاهده کنید و لذت ببرید .

 دوچرخه ثابت کدام قسمت بدن را لاغر میکند؟

دوچرخه ثابت کدام قسمت بدن را لاغر میکند؟

استمرار در ورزش با دوچرخه ثابت می توانید به لاغری شکم و پهلوی شما کمک کند. لازم بذکر است تقریبا ورزش با هر وسیله ی ورزشی معمولا باعث کاهش سایز در همه نقاط بدن خواهد شد. همچنین در صورتی که می خواهید به هدف لاغری با دوچرخه ثابت برسید ، حتما رژیم غذایی خود را نیز توجه داشته باشید . ورزش همراه با رژیم غذایی مناسب می تواند شما را در زمان بسیار کمتری به هدفتان برساند.

تناسب اندام با دوچرخه ثابت نشسته و نکات آن

از این نوع از دوچرخه ثابت بیشتر برای افرادی استفاده می شود که دارای مشکلات حرکتی می باشند  و دارای درد در ناحیه های زانو و کمر می باشند . این نوع دوچرخه ثابت نسبت به سایر دوچرخه های ثابت بیشتر به تقویت عضلات کمک خواهند کرد و  می توان گفت که این نوع دوچرخه بیشتر به صورت پزشکی می باشد و با استفاده از آن و با پیروی از یک برنامه ی ورزشی مناسب با بدن هر فرد در طول زمان به کاهش وزن و لاغری بسیار کمک خواهد کرد.
بیشترین نواحی از بدن که در استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت چربی سوزی بر روی آن ها انجام می شود قسمت های شکم- ران و قسمت هایی از پاها می باشد.

تناسب اندام با دوچرخه ثابت ایستاده و نکات آن

این نوع دوچرخه همان دوچرخه ثابت های معمولی می باشد که دارای یک زین می باشد و شما می توانید با رعایت نکاتی که در قبل ذکر شد کاهش وزن مثبتی داشته باشید . تفاوتی که از لحاظ میزان چربی سوزی بین این دو نوع از دوچرخه ثابت وجود دارد در میزان کالری سوزی می باشد که می توان گفت که دوچرخه ثابت های ایستاده و یا همان دوچرخه ثابت های معمولی بیشتر از دوچرخه ثابت های نشسته باعث لاغری و چربی سوزی می شوند. 

تناسب اندام با دوچرخه ثابت اسپینینگ و نکات آن

این نوع دوچرخه ثابت از نوع حرفه ای ترین نوع دوچرخه می باشد .طبق نظر متخصصان ورزشی این نوع دوچرخه ثابت شباهت بسیار زیادی به دوچرخه های کورسی داشته و افرادی که علاقه ی زیادی به دوچرخه سواری واقعی دارند بهتر است که از این نوع دوچرخه یا همان دوچرخه ثابت اسپینینگ استفاده کنند.
افراد در هنگام رکاب زدن با دوچرخه ثابت اسپینینگ می توانند به صورت نیم خیز شده و کالری بیشتری در زمان رکاب زدن با اسپینینگ بسوزانند و در مدت زمان کوتاهی به اندام مورد نظر خود برسند.

دوچرخه های ثابت نیز از نظر مقاومت و عملکرد در برنامه ها و ایجاد تغییرات به چند دسته تقسیم می شوند :

دوچرخه ثابت مگنتی – دوچرخه ثابت الکترومگنتی – دوچرخه ثابت مگنتی و الکترومگنتی :

در دوچرخه های مگنتی کاربر می تواند به صورت دستی مگنت دستگاه را بپیچاند و مقاومت دستگاه که اغلب تا 8 حالت سخت و آسان می شود را تغییر دهد و در دوچرخه های الکترومگنتی تغییر مقاومت از طریق مانیتور دستگاه انجام می شود و کاربر در حین انجام دادن تمرین نیز می تواند با فشار دادن دکمه ای مقاومت دستگاه را به راحتی تغییر دهد.

در صورتی که قصد خرید دوچرخه ثابت دارید ، می توانید از محصولات ما دیدن نمایید .

فواید و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت

استفاده از دوچرخه ثابت طبق برنامه و رعایت نکات در حین استفاده دارای مزایای بسیاری می باشد که به صورت مختصر این مزایا را ذکر خواهیم کرد.
  • افزایش میزان چربی سوزی و کالری سوزی
  • کاهش استرس افراد
  • به دلیل ترشح هورمون اندورفین در بدن در حین استفاده از دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت باعث شادی و نشاط در افراد می شود.
  • عدم ایجاد فشار بر روی مفصل ها
  • بالا بردن مقاومت ماهیچه ها
و همینطور قابل استفاده برای هرگونه شرایط آب و هوایی  و در ادامه می توان بیان کرد که در بین دستگاه های ورزشی دیگر فضای کمتری را در منزل- محل کار و یا هر مکان مورد نظر دیگری اشغال می کند و با توجه به میزان مزایایی که برای بدن و تناسب اندام دارد دارای قیمت مناسبی می باشد و در صورت استفاده ی صحیح از دستگاه سال ها می توانید از این دستگاه استفاده کنید  و از ورزش خود لذت ببرید.

تنظیم صندلی و زین دوچرخه ثابت و نکاتی که باید رعایت کنید

ما در قبل از مزایای این دستگاه ورزشی نمونه هایی را بیان کردیم و در ادامه میخواهیم به نکاتی که در حین و شروع استفادهاز دستگاه باید رعایت کنیم را بیان خواهیم کرد.
پوشیدن کفش ورزشی مناسب و رعایت نکات آموزشی که در دفترچه راهنمای دستگاه ذکر شده است.
تنظیم زین دوچرخه به درستی و به طوری که هنگام نشستن بر روی زین در هنگامی که پدال در پایین نقطه قرار دارد ساق پایتان خیلی کم خم شده باشد.
شروع ورزش به آرامی و به صورت تدریجی و طبق برنامه سرعت دستگاه را بالا بردن و سپس پایین آوردن سرعت و پایان دادن به ورزش
نوشیدن آب و مایعات در هنگام ورزش
 و نکته ی مهمی که در این مقاله چندین بار به آن اشاره شده است آن می باشد که قبل از استفاده از دستگاه حتما بدن خود را با ورزش های و تمرینات کششی گرم کنید و بعد از گرم شدن بدن و آمادگی کامل ورزش خود را شروع کنید. و همینطور سرد کردن بدن به تدریج بعد از پایان ورزش.

برنامه دوچرخه ثابت برای لاغری

تناسب اندام با دوچرخه ثابت دارای برنامه های متعددی می باشد که بر روی آن قرار داده و تنظیم شده اند تا شما بتوانید با کمک آنها هم عضله سازی کنید و هم چربی سوزی نمایبد، برنامه این دستگاه برای لاغری بسیار ویژه می باشد و تنها باید به اندام و میزان چربی اضافه خود توجه نمود زیرا اگر چربی شما بیشتر باشد و نیاز به کالری سوزی بیشتری داشته باشید همواره باید سرعت دستگاه را بالا ببرید تا تعداد پدال های شما بیشتر شود و در نتیجه سرعت چربی سوزی و لاغر شدن شما هم افزایش پیدا کند.

برنامه طراحی شده برای این دستگاه همواره به صورت ۳۰ ثانیه ای می باشد و درصد آن در ۳۰ ثانیه از ۷۰ درصد تا ۱۰۰ درصد ادامه خواهد داشت که شما می توانید با کمک آنها سرعت را افزایش بدهید و به لاغری بهتر خود کمک نمایید.

همچنین بخوانید : ورزش های عضله ساز در خانه‌‌

کاهش وزن و تناسب اندام با دوچرخه ثابت

کاهش وزن و تناسب اندام با دوچرخه ثابت امروزه ثابت شده است و شما می توانید با چند دقیقه دوچرخه ثابت زدن وزن خود را کاهش بدهید، مسلما زمان بیشتر و فعالیت بالاتر تاثیر بیشتری دارد و در نتیجه می توانید به اندام مناسب دست پیدا کنید، قابل ذکر است که کاهش وزن با دوچرخه ثابت همراه با روش های دیگر هم قابل انجام می باشد.

مثلا با رژیم غذایی همراه با ورزش اسپینینگ می توان کمک کرد که کاهش وزن شما با سرعت بیشتری انجام شود، در این رژیم غذایی همواره شما باید از مصرف خوراکی هایی که چربی بالایی دارند خودداری کنید و در کنار آنها از سبزیجات مصرف کنید که به سوختن چربی ها بیشتر کمک نمایند، باید بگوییم که ورزش با دوچرخه ثابت برای لاغری باید طبق برنامه انجام شود و اگر وزن شما بسیار بالا باشد باید هر روزه ورزش کنید و اگر کمتر نیاز به چربی سوزی دارید چند روز در هفته و مدت زمان کمتری را باید ورزش کنید تا ضعیف نشوید.

ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم فوق‌العاده ست زیرا این ورزش بیشترین تاثیر را بر روی چربی های شکم می گذارد و آنها را به سرعت از بین می برد.

سخن پایانی

تناسب اندام با دوچرخه ثابت یکی از مهترین مزیتی هایی است که میتوان برای آن در نظر گرفت. دوچرخه‌های ثابت برای انجام ورزش دوچرخه سواری در منزل یا محیط سر بسته دیگر طراحی و تولید شده‌اند. اگر برای کاهش وزن و لاغری شکم به دنبال یک وسیله خانگی هوازی هستید، دوچرخه ثابت می‌تواند یک انتخاب درست باشد.

ورزش کردن به وسیله دوچرخه‌های ثابت موجب درگیر کردن پاها و قسمت‌های میانی بدن می‌شود. به همین علت برای کاهش وزن و لاغری شکم و پا دستگاه ورزشی مناسبی است.

فروشگاه طب آسیا عرضه کننده بهترین برندهای دوچرخه ثابت موجود در بازار است که اصالت کالا و اعتبار گارانتی آن ها را تضمین می کند. در عین حال که قیمت انواع دوچرخه ثابت را به صورت رقابتی و کاملا به روز شده عرضه می کنیم همواره سعی کردیم به مناسبت های مختلف تخفیفات ویژه ای را برای خریداران عزیز طب آسیا قرار دهیم . هم چنین با خدمات ارسال و نصب رایگان دوچرخه ثابت در خدمت هم وطنان عزیز هستیم .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید