تناسب اندام, دسته‌بندی نشده, طناب, مقالات

کاهش وزن ، حفظ تناسب اندام و 8 دلیل دیگر برای شروع طناب زدن

کاهش وزن ، حفظ تناسب اندام و 8 دلیل دیگر برای شروع طناب زدن - طب آسیا

در این مقاله می خوانید:

کاهش وزن ، حفظ تناسب اندام و 8 دلیل دیگر برای شروع طناب زدن

طناب زدن یک حرکت ورزشی است که تقریباً همه در طول زندگی خود ، حداقل در کلاس های بدنسازی خود در مدرسه ، با آن روبرو شده اند.
با این حال شاید شما به دلایل مختلف این ورزش مفید را کنار گذاشته باشید.خبر خوب این است شاید با خواندن این مقاله مفید به خود یک شانس دوم بدهید،چون سزاوار این شانس هستید.

طناب زدن در سال های اخیر روندی رو به رشد در بین ورزشکاران داشته است.
شاید دلیل اصلی ان ورزش پرطرفدار کراس فیت بوده باشد ، که در آن طناب زدن جایگاه خاصی دارد.

بوکسورها نیز که عموماً به دلیل وضعیت جسمانی باورنکردنی خود مشهور هستند ، علاقه زیادی به طناب زدن دارند و مرتباً از آن به عنوان بخشی از برنامه تمرینی خود استفاده می کنند. این حرکت نه تنها برای ورزشکاران برتر ، بلکه برای هرکسی که به دنبال تناسب اندام است و یا صرفاً برای کاهش وزن در تلاش است مزایای متعددی دارد.

این مقاله علاوه بر صحبت در مورد بزرگترین مزایای پرش ، به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که چه نوع طنابی را انتخاب کنید و چگونه آن را به درستی تنظیم کنید. شما تمام موارد ضروری در مورد پرش با طناب را خواهید آموخت و در پایان ما یک مدل آموزشی را با استفاده از آن به شما نشان خواهیم داد.

 

کاهش وزن-طناب زدن-طب اسیا

 

بوکسورها و ورزشکاران کراس فیت،برای به دست آوردن فرم ایده ال بدن خود از طناب زدن استفاده می کنند.در این مقاله سعی کردیم 10 دلیل برای انتخاب طناب زدن و نحوه انجام آن را برای شما ذکر کنیم.
ورزش به طور کلی مزایای زیادی برای زندگی ما به همراه دارد ، به همین دلیل است که ما باید آن را جزء لاینفک زندگی روزمره خود قرار دهیم.

روزهایی وجود دارد که زمان و انرژی کافی برای لذت بردن از یک دوچرخه سواری آرامش بخش را دارید. اما روزهایی نیز وجود دارد که درگیر کارهای خود هستید، یا باید برای امتحان،خود را اماده کنید و تنها چیزی که دارید چند دقیقه استراحت ارزشمند است. و شما می خواهید از آن تا حد ممکن استفاده کنید.

وقتی به دنبال یک تمرین عالی هستید که حداقل زمان شما را بگیرد، در حالی که حداکثر کالری را بسوزانید طناب زدن برای شما بهترین گزینه خواهد بود.
طناب زدن چه مزایای دیگری را می تواند برای زندگی شما به ارمغان بیاورد؟

1. کالری زیادی خواهید سوزاند و کاهش وزن عالی خواهید داشت

بدون شک پرش از طناب یک فعالیت با تحرک بالا است. هر دقیقه ای که بالا و پایین میپرید میزان زیادی کالری میسوزانید.
در هر ساعت طناب زدن یک خانوم ۶۰ کیلویی،حدودا ۶۹۳ کیلو کالری میسوزاند.اما اصلا به این معنا نیست که شما باید برای سوزاندن کالری حتما یک ساعت طناب بزنید.

شما میتوانید با ۳۰دقیقه طناب زدن در روز (347 کیلو کالری) معادل (190 گرم چربی) را در هفته از بسوزانید. این مقدار در ماه (760 گرم) و بیش از (9 کیلوگرم) در سال است. این اعداد جالب فقط 30 دقیقه طناب زدن در روز هستند ، آیا موافق نیستید؟

 

2. به سرعت وزن کم می کنید

با توجه به مطالب قبلی روشن است که با طناب زدن میتوانید چربی سوزی قابل ملاحظه ای داشته باشید.که البته برای کاهش وزن شما بسیار موثر است.

برای کاهش وزن ، باید کالری بسوزانید ، یعنی بیشتر از انچه که کالری بدست میاورید ،کالری بسوزانید. طناب زدن می تواند به طور قابل توجهی به شما کمک کند زیرا کالری بیشتری نسبت به سایر فعالیت های ورزشی می سوزاند و در نتیجه مزیت قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

طبق مطالعات انجام شده اثرات طناب زدن و دوچرخه سواری را به مدت 3 بار در هفته مقایسه کرده است. گروه طناب در مقادیر حداکثر VO2 نتایج بهتری داشتند و همچنین کاهش بیشتری در وزن بدنشان نشان دادند که رقم با BMI پایین تری نسبت به گروه دوچرخه سواری نشان داده شد.

ترکیبی خوب از تمرینات کاردیو( کاردیو به تمریناتی اطلاق می‌شود که ضربان قلب و سرعت تنفس را بالاتر ببرد و باعث بهبود عملکرد قلبی، شش‌ها و سیستم گردش خون شود) ، تمرینات قدرتی و رژیم غذایی مناسب باعث کاهش وزن موثری می شود.

همه اینها با خواب کافی و بازسازی افزایش می یابد. اگر به کاهش وزن علاقه دارید ، مطمئناً اطلاعات موجود در این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

۳. ذهن و پاهای خود را تقویت خواهید کرد

ایا برای اینکه شکم و اندام ایده آلی داشته باشید از تمرینات سخت و خسته کننده استفاده میکنید؟ این موضوع دیگر یک رویا نیست و شما میتوانید با طناب زدن کل بدن خود را درگیر کنید و سیستم قلبی عروقی خود را بهبود ببخشید، این موضوع بسیار مهم است چه شما درحال انجام ورزش های چمباتمه ای در باشگاه باشید و چه در حال حمل کردن یه کیف سنگین به سمت خانه

پرش با طناب و تمرینات قدرتی
اگر طناب قدیمی خود را گردگیری کرده اید و اخیراً آن را در برنامه تمرینی خود قرار داده اید ، ممکن است با دردهای عضلانی کاملاً جدیدی از خواب بیدار شده باشید. درست است ، شما ماهیچه های ساق پای خود را حسابی درگیر کرده اید.

ماهیچه های ساق پا بسیار مهمتر از آن چیزی هستند که ما معمولاً تصور میکنیم این ماهیچه ها که اغلب نادیده گرفته می شوند برای هر قدمی که برمی داریم بسیار مهم هستند. طناب زدن این ماهیچه ها را هدف گرفته و تقویت می کند.

اما این همه ماجرا نیست ساعد و مچ دست شما نیز درگیر میشوند طناب زدن عضلات سراسر بدن شما را در بر می گیرد و به رشد آنها کمک می کند.

 

طب اسیا-طناب زدن

 

4. هماهنگی،قدرت بدنی و پویایی خود را بهبود خواهید بخشید

بوکسورها ، علاقه مندان به کراس فیت و سایر ورزشکاران از طناب زدن نه تنها برای بهبود وضعیت کلی بدن خود ، بلکه برای توسعه مهارت های مختلف خود در چارچوب ورزشهای خاص استفاده می کنند.

تمرین با طناب باعث افزایش چابکی ، استقامت ، سرعت و مهمتر از همه ، هماهنگی بین مغز و اندام شما می شود.هنگام پرش ، شما واقعاً باید تمرکز کرده و حرکات بالا و پایین بدن خود را هماهنگ کنید.

به طور مکرر زمانی که به انجام برخی از “تمرینهای” پیشرفته مانند پرش بر روی یک پا می پردازید.

5. سلامت قلب و ریه ها و همچنین آمادگی جسمانی کلی را بهبود می بخشد

ورزش تاثیر بسیار خوبی بر روی قلب و ریه ها دارد. طناب زدن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال ، مطالعه بر روی دختران نوجوان چاق در معرض خطر بالای بیماری های قلبی عروقی نتایج جالبی به همراه داشته است. پس از 12 هفته تمرین با طناب زدن ، شرکت کنندگان تغییراتی را در کاهش میزان چربی بدن ، دور کمر ، فشار خون ، قند خون و همچنین سطح انسولین خود نشان دادند. این تغییرات مثبت علاوه بر عملکرد مناسب قلب ، بر سلامت کلی گروه ان نوجوانان تأثیر گذار بوده است.

مطالعه دیگری به بررسی تأثیر 7 هفته پرش با طناب صورت گرفت که چابکی و استقامت نوجوانان را مورد تحقیق قرار داد.شرکت کنندگان 3 بار در هفته به مدت 15-50 دقیقه می پریدند و نتایج نشان دهنده تغییرات مثبت و قابل توجهی در استقامت ، چابکی و همچنین بهبود کمی در سرعت آنها بود.

البته همه ، نه فقط دانش آموزان ، می توانند به لطف طناب زدن وضعیت جسمانی خود را بهبود بخشند. مطالعه بعدی روی مردان بالغ صورت گرفت که دو بار در روز به مدت 5 دقیقه به مدت 5 هفته طناب میزدند ، و شدت تمرینات پرش آنها هفته به هفته افزایش می یافت. در نتیجه ، مقادیر حداکثر VO2 بهتری مشاهده شد ، که یک شاخص عملی برای افزایش وضعیت فیزیکی بود.

6. باعث استحکام طبیعی استخوانهای شما میشود

با هر پرشي که انجام مي دهيد ، در نهايت روي يک سطح سخت فرود مي آييد ، که باعث مي شود استخوان هاي شما سازگار و محکم شوند تا بتوانند ضربه کافي را بدون آسيب ديدن جذب کنند. این مکانیزم مهمترین ترین علتی است که ورزشکاران به طناب زدن روی می اورند چون به طور طبیعی استخوانهای انها محکمتر میشود.

هرچه تراکم معدنی استخوان های شما بیشتر باشد ، احتمال شکستن آنها یا ابتلا به پوکی استخوان کمتر است. اگر می خواهید فشار کمتری روی استخوانهای شما باشد،از یک تشک استفاده کنید به این ترتیب با پریدن برای همسایگان خود نیز مزاحمت ایجاد نمیکنید.

7. طناب، ازان و مقرون به صرفه

اگر طناب قدیمی خود را گم کرده اید و یا به دلیل افزایش قد طناب قدیمی غیر قابل استفاده است دیگر نگران خرید ان نباشید چون طناب ورزشی یکی از ارزان ترین ابزار و تجهیزات بدنسازی است و شما میتونید با هزینه اندک ان را تهیه کنید.

طناب ورزشی در سفر هم به درد شما میخورد و میتواند رخت اویز مناسبی باشد.بعد از خشک شدن لباسها میتوانید دوباره مشغول تمرین شوید و از ان لذت ببرید.
این وسیله قابل حمل یک ابزار ساده و قابل حمل در سفر میباشد.که بهترین کالری سوز هست.

8. طناب زدن برای ترشح اندورفین که منجر به خلق و خوی بهتر می شود بسیار عالی است

پرش با طناب می تواند خلق و خوی شما را تا حد زیادی تغییر دهد ، درست مانند بسیاری از فعالیت های شدید ورزشی دیگر ،یک احساس رضایت فوق العاده بعد از یک تمرین طاقت فرسا که روی زمین دراز کشیدید و خیس عرق شدید برای اولین بار احساس خوبی خواهید داشت که به جای لم دادن روی مبل و نگاه کردن به یک سریال از شبکه نتفلیکس بر نفس خود غلبه کردید.

بیش از هر چیز ، به لطف اندورفین است که در حین فعالیتهای بدنی شدید ترشح می شود و باعث ایجاد احساس سرخوشی می شود ، احساس درد را کاهش می دهد و به مبارزه با استرس کمک می کند. به همین دلیل است که شما همیشه بعد از ورزش روحیه بهتری دارید و بلافاصله جهان را با رنگ های روشن تر می بینید.

راهنمای خرید و معرفی 20 مدل طناب ورزشی و خرید اینترنتی از طب آسیا

9. یک روش جدید و سرگرم کننده برای انجام تمرینات قلبی یا HIIT است

(HIIT مخفف High Intensity Interval Training است به معنی تمرینات پر شدت متناوبی)
آیا از دویدن یا رکاب زدن با دوچرخه ورزشی خسته شده اید؟
ممکن است به تازگی فعالیت جدیدی را پیدا کرده باشید که برای شما بسیار سرگرم کننده تر بوده است حتی اگر در نگاه اول به نظر نرسد ،اما طناب زدن می تواند سرگرم کننده باشد.

ابتدا پرش های ساده را یاد می گیرید ، سپس پرش های یک پا و با پیشرفت ، ترفندهای دیگری مانند دو دور زیر یا کراس را یاد می گیرید. به تدریج ، می توانید حرکتهای بیشتری را با شدت بیشتر و جلسات طولانی تر انجام دهید. رضایت و شادی ناشی از پیشرفت در رشته طناب زدن با بسیاری از ورزشهای دیگر قابل مقایسه است.

طناب زدن با دیگر ورزشهایی که از انجام آنها لذت می برید ترکیب ایده الی خواهد بود. دفعه بعد که در پارک می دوید ، حتما ۵۰ تا طناب بزنید ، فقط برای اندازه گیری سطح و امادگی جسمانی خود،طناب ورزشی خود را به باشگاه ببرید و با ان تمرین کنید.مطمئن باشید تمرینات شما متنوع تر خواهد بود و وضعیت جسمانی شما را یک سطح بالاتر میبرد.

 

طب آسیا طناب زدن

 

10. شما می توانید در هر زمان که خواستید طناب زدن را شروع کنید

هرکسی ، صرف نظر از سن ، جنسیت یا وضعیت جسمانی ، می تواند طناب زدن را شروع کند. برای شروع ، فقط چند دقیقه در روز را صرف طناب زدن کنید. بدن و ذهن شما به این حرکت عادت می کند و به تدریج یاد می گیرد که این حرکت جزئی از زندگی شماست مثل مسواک زدن برای اینکه اضافه وزن خود را به مرور کم کنید به صورت منظم و صرف زمان اندک تمرین کنید.

به خاطر داشته باشید که پرش با طناب شامل فرودهای سخت مکرر بر روی زمین می شود،در صورت داشتن هرگونه مشکل جسمانی ،عضلانی ، مانند درد مزمن زانو ، لگن یا مچ پا ، ممکن است لازم باشد در نظر بگیرید که آیا این فعالیت برای شما مناسب است یا خیر

اگر تمرین یا حرکتی باعث میشود سیستم عصبی شما تحت تأثیرقرار بگیرد و یا شما از دیابت رنج می برید ، همیشه باید در مورد انتخاب ورزش مناسب برای خود با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

طناب زدن-طب اسیا

 

چگونه تمرینات خود را با طناب زدن شروع کنیم؟

با انتخاب طناب مناسب شروع کنید. یاد بگیرید که چگونه آن را به درستی تنظیم کنید ، حرکت اولیه پرش را بیاموزید اماده باشید که با استفاده از الگوها و تمرینات که در این مقاله به شما اموزش میدهیم برنامه تمرین خود را شروع کنید.

تنوع طناب بسیار زیاد است کدام را انتخاب کنم؟

به دلیل محبوبیت روزافزون ، بازار طناب اخیراً بسیار زیاد شده است. در اینجا یک مرور کوتاه از طناب هایی که ممکن است با آنها برخورد کنید ، را اورده ایم

. طناب پایه یا مبتدی (معمولی) ایده آل برای مبتدیان. برای شروع پرش ، تنها چیزی که نیاز دارید یک طناب ساده و پلاستیکی است. با این حال ، اگر به دنبال چیزی با سرعت چرخش بیشتر طناب برای یادگیری تکنیک هایی مانند زیر بغل هستید ، یک طناب پرش با دسته پلاستیکی یا فلزی و یک طناب روکش دار با روکش PVC را در نظر بگیرید که امکان تنظیم طول را می دهد.

 

طناب پایه-طب آسیا

 

. طناب های وزنه دار انتخاب عالی برای جامپرها “پرشگران” حرفه ای ، که به دنبال افزایش شدت تمرینات خود هستند. با این حال ، طناب های وزنه دار نیز برای مبتدیان مفید هستند ، زیرا سرعت چرخش آنها بسیار کند است و بنابراین زمان بیشتری را برای کسب مهارتهای لازم برای هماهنگی فراهم می کند.

 

طناب های وزنه دار-طب اسیا

 

. طناب های هوشمند ،مزیت این نوع طنابها این است که برای شمارش پرش ها و همچنین زمان تمرین هیچ تقلبی قابل قبول نیست. این تکنولوژی ساده می تواند سرگرمی و انگیزه بیشتری به تمرین شما ببخشد ، زیرا مجبور می شوید تعداد پرش های خود را از ذهنتان حذف کنید وشما را مجبور می کند که روی هدفتان متمرکز شوید.

علاوه بر این, شما می توانید با نصب اپلیکیشن این طناب بروی گوشی موبایل, تعداد طناب زدن و در نتیجه میزان کالری سوزی خودتان را در روزهای مختلف مشاهده نمائید.

 

طناب ورزشی هوشمند

 

. طناب های بی سیم یک اختراع فوق العاده ،چرا که دیگر قرار نیست شما وسایل اطراف خود را بشکنید با خرید یک عدد از این طنابها شما در اتاق نشیمن هم قادر به طناب زدن هستید طناب بی سیم همانطور که از نامش مشخص است فقط یک جفت دسته و فاقد طناب است و شما می توانید از ان به راحتی استفاده کنید این دسته ها به دو توپ چرخشی متصل شده اند که حسگرهای حرکتی دارند و میتوانند حرکت طناب زدن را تشخیص دهند.

 

طناب های بی سیم-طب اسیا

چگونه طناب پرش خود را به درستی تنظیم کنیم؟

هنگامی که یک طناب میخرید ، بهتر است مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. مخصوصاً مبتدیان باید از طناب بلندتری استفاده کنید ، زیرا این کار زمان هر پرش را افزایش می دهد و بنابراین زمان بیشتری را برای هماهنگی حرکات بدن شما فراهم میکند.

با گذشت زمان ، طول طناب را در صورت نیاز کوتاه کنید. برای تنظیم طول طناب ، روی آن بایستید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید ، دسته ها را بگیرید ، صاف شده و طناب را در کنار بدن خود تا ارتفاع شانه های خود بکشید. طول طناب پرش باید تا ارتفاع زیر بغل شما برسد.

 

تنظیم طناب ورزشی-طب اسیا

شروع به پرش کردن

هنگامی که طناب شما به درستی تنظیم شد ، می توانید تمرین را شروع کنید. یادگیری اصول درست تمرین برای محافظت از مچ پا و زانو و همچنین کل سیستم اسکلتی عضلانی بسیار مهم است.
شروع کنیم؟

1. طناب را به دستان خود بسپارید و آن را پشت سر خود قرار دهید ، کمر صاف شده و در تمام مدت پرش کمر خود را صاف نگه دارید. اولین چرخش با چرخش درست و منظم مچ به جلو انجام می شود. ممکن است در ابتدا نیاز باشد تمام بازوهای خود را درگیر کنید ، اما در نهایت ، با تمرین منظم ، می توانید طناب را به سادگی با حرکت دادن مچ دست خود اداره کنید.

2. هنگامی که طناب بر روی سر شما پرواز کرد ، زانوها را به آرامی خم کنید و همانطور که به پاهای شما نزدیک می شود ، بپرید. مبتدیان معمولاً در ابتدا تمایل دارند خیلی بالا بپرند ، اما موضوع فقط زمان است و با تمرین خیلی زود شما این حرکت را یاد میگیرید.

3. مطمئن شوید که فقط با قسمت جلویی پاهای خود با زمین تماس بگیرید. این کار شما را در یک ریتم معمولی و با سرعت مناسب نگه می دارد. سعی کنید پاهای خود را تا حد ممکن نرم فرود آورید ، به طوری که پاهای شما مجبور به جذب شوک های شدید نباشند.

4. هنگامی که اصول اولیه روش پرش را آموختید ، می توانید یادگیری “حرکتهای” پیشرفته تری مانند زیر یا دو یا سه تایی ، تغییر پا ، یا پرش روی یک پا را شروع کنید.

5. سعی کنید زیاد به خو فشار نیاورید. شما که دوست ندارید در نهایت به مچ پا ، پاشنه پا ، ساق پا یا باسن شما آسیبی وارد شود.

 

اموزش طناب زدن-طب اسیا

 

رایج ترین اشتباهاتی که باید مراقب آنها باشید

. هنگام طناب زدن، اگر متوجه اشتباهات زیر شدید حتما انها را اصلاح کنید.
. حرکت بیش از حد بازوها،در حالت ایده آل ، شما باید فقط روی مچ دست خود کار کنید.

. درست بپرید،پاها را نزدیک یکدیگر نگه دارید و مطمئن شوید که در جلو فرود آمده اید. سعی کنید یک ریتم ثابت داشته باشید.
. طول طناب را دقیق تنظیم کنید،شاید به طناب بلندتری نیاز داشته باشید.

. دستان شما از بدنتان دور نباشد،دستان خود را نزدیک باسن خود نگه دارید.
. ریتم منظمی ندارید،سعی کنید تعداد پرش ها خود را بشمارید یا به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید.
. گرفتن نادرست ،دسته های طناب را محکم در دستان خود بگیرید.

. طناب نامناسب، شاید طناب زدن شما به آن آسانی که انتظار دارید پیش نرود. طناب دیگری امتحان کنید،شاید ایراد از طناب شما باشد.

چگونه می توان طناب را در تمرینات خود قرار داد؟

حتی اگر انگیزه زیادی در ابتدای تمرینات خود داشته باشید ، این دلیل نمی شود که تمام تمرینات خود را با طناب انجام دهید . بهترین کار این است که آن را به عنوان بخشی از گرم کردن خود یا دنباله ای در تمرینات تناوبی خود قرار دهید.

برنامه های آموزشی کاهش وزن شامل طناب زدن چگونه است؟

. تمرین با طناب، میزان تکرارها یا زمان ست ها را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال : 1 دقیقه پرش ، 30 ثانیه مکث و بعد شدت بیشتر در تمرین ،شما میتوانید از جلیقه وزنه دار یا طناب وزنه استفاده کنید.

. EMOM،( تعیین زمان ) فرض کنید 20 دقیقه و در هر دقیقه 50 پرش انجام می دهید ، و پس از اتمام زمان تمرین ، یک دقیقه باقی مانده را استراحت میکنید تا حرکت بعدی
. تمرینات شدیدتر، در حین پرش جا به جا شوید.

. برای گرم کردن خود،یک حرکت دو دقیقه ای بدن شما را در دمای مناسب تمرین قرار می دهد.

. تمرینات فاصله ای مانند tabata یا HIIT : سعی کنید پرش با طناب را به تمرینات تناوبی خود اضافه کنید ، به عنوان مثال : 30 ثانیه طناب و 30 ثانیه استراحت.
. آموزش دورانی ، مجموعه ای از تمرینات شامل پرش با طناب و حرکت از ایستگاه به ایستگاه

نمونه هایی از تمرین،با طناب پرش

شما می توانید تمرینات تناوبی را امتحان کنید ، که در آن طناب زدن یکی از 5 تمرین از پیش تعیین شده است ، یا EMOM ، که همه چیز در مورد طناب زدن است. قبل از تمرین مطمئن شوید که بدن خود را گرم کرده باشید ، حرکات کششی پویا انجام دهید و و سپس حرکات کششی را به ارامی انجام دهید.

۱. تمرین تناوبی کامل بدن

. 30 ثانیه پرش ، 30 ثانیه استراحت
. ۳ تا ۵ ست
. فاصله بیشتر بین ست ها 60 تا 90 ثانیه

تمرینات :

۱. پرش با طناب
۲. اسکوات با وزن یا اسکوات پرش
۳. تخته استپ
۴. حرکت کوهنورد
۵. فشارهای آسان تر

2. آموزش شدید EMOM با طناب زدن

. مدت زمان آموزش : 12 دقیقه
. با طناب زدن 4 تمرین را پشت سر بگذارید
. 30 الی 50 تکرار در هر دقیقه
. بعد از اتمام ست ها ، یک دقیقه استراحت کنید

تمرینات :

۱. پرش های اولیه طناب
۲. طناب تک پا پرش
۳. پرش روی پای متناوب
۴.تعویض پا

حرف آخر

طناب یک وسیله برای تمرین است و در دسترس همگان است شما می توانید به راحتی هرجا که می روید از آن استفاده کنید. این وسیله مزایای زیادی برای سلامت روحی و جسمی شما دارد. یک ورزش عالی برای بهبود آمادگی جسمانی ، کم کردن وزن و حتی بهبود خلق و خوی شما بسیار مفید است.

زیرا ورزش در آزادسازی اندورفین ها موثر است. پرش با طناب می تواند تقریباً در هر برنامه تمرینی مناسب باشد. اگر در کودکی اصلا با طناب سروکار نداشتید، به خود یک شانس مجدد بدهید و راه خود را برای یک شیوه زندگی سالم تر دنبال کنید.

نظر شما در مورد تمرینات پرش با طناب چیست؟

آیا این وسیله فقط یک اسباب بازی بچه گانه است یا در برنامه های آموزشی هر یک از ما لازم است؟

تجربه خود را در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید و اگر از این مقاله خوشتان آمد ، آن را با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

مترجم : سید محمد عسکری نژاد

منبع : gymbeam

2 دیدگاه در “کاهش وزن ، حفظ تناسب اندام و 8 دلیل دیگر برای شروع طناب زدن

  1. الهام نوروزی گفت:

    سلام
    مقاله خیلی مفیدی بود خیلی کامل و جامعه همه چیو توضیح دادید بسیار ممنونم

  2. مدیریت طب آسیا گفت:

    درود
    خواهش میکنم مارو دنبال کنید و مقالات جدید رو حتما بخونید

دیدگاهتان را بنویسید