مقالات, نقد و بررسی

معرفی دستگاه لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

معرفی دستگاه لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

دستگاه لیزر در سال های اخیر با عملکرد مؤثر خود به یکی از محبوب ترین و موثر ترین روش های جوانسازی پوست در سراسر دنیا تبدیل شده است. لیزر ها انواع گوناگونی دارند که با توجه به اینکه بیمار چه نیازی برای بهبود وضعیت پوستی خود داشته باشد، مؤثرترین درمان به ایشان پیشنهاد می شود. یکی از دستگاه های پرکاربرد برای جوانسازی و لیفتیگ پوست دستگاه لیزر RFفرکشنالVIVA است. در این مقاله کارشناسان ما در طب آسیا به معرفی صفر تا صد دستگاه لیزر RFفرکشنالVIVA از کمپانی VENUS می پردازند. بنابراین اگر درباره ی این دستگاه کنجکاو هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

معرفی دستگاه لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

شما چشمان زیبایی دارید، لبخندتان را دیده اید؟ گونه های تان، که خاطره ی بوسه ی عزیزانتان را در خود دارد…
بسیاری از ما وقتی در آینه به صورت خود نگاه میکنیم، اولین چیزی که می بینیم چروک هایی ست که هیچ وقت ،منتظر آمدن شان نبوده ایم؛ لک هایی که یادمان می آورد شیطنت کردیم و بی احتیاطی! و حالا ما مانده ایم و آنچه چشممان را از زیبایی هایمان دور نگه داشته؛ خوب چه باید کرد؟

اگر به شما بگویند می شود اثر این بی احتیاطی ها، شیطنت ها و گذر عمر را میتوان بی اثر کرد، می شوذ بار دیگر به آینه نگاه کنید و این بار زیبا تر به خودتان لبخند بزنید، حاضرید برای این لحظه ی شکوهمند چه قدر بپردازید؟

برای حفظ زیبایی پوست بایستی به عواملی که باعث از بین رفتن آن میشوند توجه کرد و این عوامل را برطرف نمود.
با افزایش سن میزان تولید کلاژن و الاستین در لایه ی میانی پوست ( درم ) که وظیفه ی حفظ استحکام پوست را دارد کاهش می یابد و آنچه ما می بینیم چین و چروک و افتادگی پوست می باشد.

بعد از معرفی دستگاه لیزر RFفرکشنالVIVA از کمپانی VENUS به عواملی چون: بیان نحوه ی تأثیر دستگاه، مقایسه ی این دستگاه با لیزر co2 فرکشنال، کاربرد ها، برای چه بیمارانی استفاده از این لیزر مناسب است، برای چه بیمارانی این درمان توصیه نمی شود، مراقبت های قبل از لیزر، مراقبت های بعد از لیزر عوارض جانبی احتمالی و نقد و بررسی آن را برای شما میپردازیم .

 

نحوه ی عملکرد دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS

نحوه ی عملکرد دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS

دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS را می توان ترکیبی از میکرونیدلینگ و استفاده از امواج رادیویی معرفی کرد که با تکنولوژی پیشرفته ی خود دغدغه ی رهایی از چین وچروک و بسیاری مشکلات پوستی را برای افرادی که خواستار زیبایی هر چه بیشتر می باشند برطرف می کند.
دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS روی مناطق مشخص شده ی مورد نظر پوست به وسیله ی سوزن های مخصوص ( 24 سوزن ) حفره هایی میکرونی سطحی ایجاد می کند؛ این نیدل ها برای هر فرد اختصاصی است و در ابتدای درمان، بیمار نیدل اختصاصی خودش را خریداری می کند و تا پایان درمان از این نیدل برای فرد استفاده می شود. مناطقی نیز بدون آسیب باقی می مانند تا با کلاژن سازی به ترمیم جراحت های ایجاد شده کمک کنند.اشعه یRF تابیده شده با ایجاد حرارت ، باعث تحریک موثر تری می شود.

عملکرد دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS-2
بافت فیبروزی تشکیل شده در محل آسیب با ترشحات خود ، رشته های کلاژن را شکسته و فعال می کند و همچنین تکثیر سلولی را برای ترمیم فعال می کند .
عملکرد دستگاه لیزر RF فرکشنال Venus viva به وسیله ی پین های ریز و سوزنی شکل است که به کورنئوم نفوذ میکنند و باعث انتقال حرارت به بافت های عمیق تر پوست می شودو فرایند فیبروپلازی را تحریک می کنند، بافت های فیبرزه با ترشحات خود کلاژن سازی را درسلول های سالم تحریک کرده، و رشته‌های پروتئینی کلاژن را کوتاه‌تر و مستحکم‌تر می کنند.

عملکرد دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS-3
ویژگی مثبت لیزر با دستگاه ونوس، حفظ بافت های همجوار است، تا پوست توان ترمیم کافی داشته باشد.
لیزر ونوس از تکنولوژی الگوی انتخابی استفاده میکند که سبب میشود پزشک، الگوها را منعطف تر انتخاب کند و دسترسی به نقاط پوستی مورد نظر راحت تر و سریع تر باشد. دستگاه RF فرکشنال VIVA VENUS ، از دستگاه‌هایی است که درمان با آن ها، سرعت و تأثیر زیادی دارد و در عین سادگی کار با دستگاه قابلیت استفاده چند منظوره دارد.

مقایسه ی دستگاه لیزر فرکشنال RF با CO2 فرکشنال

مقایسه ی دستگاه لیزر فرکشنال RF با CO2 فرکشنال :

RF فرکشنال

 1. استفاده از نیدل های میکرونی برای تحریک پوست
 2. مهمترین کاربرد ان رفع افتادگی و جوانسازی پوست است
 3. کاربرد برای کشیدن پلک و رفع چروک
 4. کاربرد برای تنگ کردن منافظ باز پوست
 5. استفاده برای رفع خطوط تیره ی روی پوست

CO2 فرکشنال

 1. تحریک پوست با طول موج 10600
 2. کاربرد برای درمان های عمقی تر
 3. کاربرد برای روشن سازی زیر چشم
 4. کاربرد برای لایه برداری عمیق و روشن کردن پوست
 5. استفاده برای رفع خطوط روشن ترک های بارداری و بلاسماهای آن

موارد کاربرد درمان لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

موارد کاربرد درمان لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA :

مهمترین کاربرد دستگاه در سفت کردن پوست، (Skin Tightening) درمان شلی پوست (Skin Laxity ) است. در واقع آر اف فرکشنال صورت،باعث لیفتینگ پوست میشود که در زیبایی پوست موثر است، لیفت پوست با این دستگاه به قدری واضح است،که می توان برای لیفت ابرو و درمان افتادگی پلک از آن است.

سفت کردن غبغب یکی از کاربرد های مهم میکرو نیدل RF است. تاثیربر پوست، بخصوص در خانم‌ها بسیار چشمگیر است، طوری که بعد از یک یا دو جلسه به وضوح از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت می کنند. ارزش این کار وقتی مشخص می‌شود که این اثر را با لیزر لیپولیز مقایسه نماییم.

با توجه به اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، RF به عنوان روشی غیر تهاجمی و کم عارضه بسیار مناسب است.
درمان چروک های پوستی از کاربردهای پر طرفدار این دستگاه است، این کاربرد برای چروک های دور چشم بسیار واضح است و تأثیر درمان بعد از یک ماه افراد را شگفت زده می کند.

 • درمان کراتوپیلاریس ( پوست مرغی )کاهش تعریق بیش ازحد
 • رفع اسکار آبله مرغان
 • رفع کدری و شفاف کردن پوست
 • کاهش خطوط پنجه کلاغی دور چشم و خط خنده
 • بهبود ترک های پوستی چاقی و لاغری
 • کوچک کردن منافظ باز پوست (enlarged pores)
 • از بین بردن نا همواری ها و زواید پوستی و هموار کردن پوست
 • کاهش و رفع چروک های پوستی
 • جوان سازی پوست و کلاژن سازی

 

این درمان برای چه بیمارانی توصیه می شود؟

به طور کلی درمان با لیزر برای افراد با رنگ پوست روشن تر مؤثر تر است، این درمان در مواردی استفاده می شود که درمان های ملایم تر پاسخ گو نبوده و بیمار شرایط فیزیولوژی لازم را برای پذیرش درمان داشته باشد.

درمان با لیزر RF فرکشنال برای چه کسانی مجاز نیست؟

 • افراد مبتلا به بیماری های انعقادی و تأخیر در بند آمدن خون
 • افراد با فشار خون بالا
 • افراد درگیر با عفونت های شدید پوستی
 • افرادی که به فلز طلا حساسیت دارند
 • کسانی که باتری قلب (پیس میکر) دارند یا دفیبریلاتور قلب استفاده می کنند(دارو های ضد انعقاد)
 • افراذی که اخیرا در معرض آفتاب شدید بوده اند یا به تازگی پوستشان را برنزه کرده اند.
 • مراجعینی که که سابقه و استعداد ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه در پوست خود دارند.
 • زنان باردار و شیرده
 • مبتلایان به دیابت
 • مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند MS
 • افراد تحت درمان با راکوتان

مراقبت های لازم قبل از لیزر تراپی

مراقبت های لازم قبل از لیزر تراپی :

پوست به خوبی هیدراته شده باشد . مطمئن باشید به میزان کافی در چند روزی پیش از استفاده از دستگاه RF آب نوشیده اید.

حداقل دو هفته قبل از درمانRF روزانه برای پوست خود یک برنامه پاکسازی و رطوبت دهی و استفاده از ویتامین C داشته باشید.

به مدت حداقل چند هفته پیش از درمان هیچ گونه لایه برداری از پوست انجام ندهید. و اگر صورت خود را لیزر موهای زائد انجام داده اید حداقل به پوست خود دو هفته زمان برای ترمیم بدهید سپس برای استفاده از RF اقدام کنید.

اگر روی پوست خود زگیل یا تبخال یا هرنوع عارضه پوستی دارید به پزشک خود اطلاع دهید تا با درمان‌ هایی مثل کرم آسیکلوویر یا کرایوتراپی و درما‌ن‌ های مشابه آن ابتدا به درمان عارضه پوستی بپردازید و بعد برای درمان با آر اف فرکشنال اقدام کنید.

در روز درمان با RF نیز مطمئن شوید که مقدار زیادی آب (آبمیوه طبیعی) میل می‌ کنید تا همچنان هیدراته بمانید.

از چند هفته تا یک ماه قبل از درمان با آر اف فرکشنال از برنز کردن پوست خود با خورشید یا سولاریوم خودداری کنید.

در صورتی که مشکلات هورمونی دارید یا سوابقی از بیماری هایی که به نوعی در پوست شما خودش را نشان می دهد مثل زگیل ها، پرمویی، مشکلات تیروییدی و به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر از ژل ها و پماد های بی حسی مثل زایلوژل یا لیدوکایین استفاده می کنید حتما پوست خود را تمیز بشویید. بادی اسپلش مام کرم و هرماده آرایشی بهداشتی دیگری را نیز از سطح پوست خود پاک کنید.

در صورتی که از جوانسازی پوست با لیزر استفاده کرده اید باید حداقل ۳ ماه و اگر پوست خود را لایه برداری کرده‌اید، باید چند هفته صبر کنید و بعد از آن برای دریافت آر اف مراجعه نمایید.

چناچه به بیماری های عفونی از جمله هپاتیت مبتلا هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

سابقه ی هر گونه جراحی زیبایی پوست مثل: بلفاروپلاستی ( جراحی زیبایی پلک ) ، تزریق بوتاکس و …را با پزشک خود در میان بگذارید.

این روش با ایجاد جراحت بر روی پوست همراه است اگر مبتلا به دیابت هستید یا سابقه ی زخمی داشته اید که مدت زیادی زمان برده تا بهبود یابد حتما به پزشک اطلاع دهید.

حداقل ۲ هفته قبل از درمان بهتر است در معرض نور مستقیم خورشید نباشید و سولاریوم نرفته باشید.

ناحیه ی درمانی را کاملا تمیز کنید هیچ محصولی آرایشی آغشته به موضع درمانی نباشد.

مراقبت های بعد از لیزرتراپی

مراقبت های بعد از لیزرتراپی :

 1. تا بر طرف شدن کامل التهاب موضع از قرار گرفتن در معرض نور شدید افتاب خودداری کنید
 2. مصرف منظم ضد آفتاب را بلا فاصله بعد درمان شر شروع کنید.
 3. پس از درمان، تا 24 ساعت صورت خود را نشویید و از رفتن به حمام، سونا و استخر خودداری کنید.
 4. برای رفع سریعتر التهابات ، بهتر است هر 8 ساعت یک بار محل درمان را به کرم زینک آغشته کنید.
 5. مصرف داروهای ضد انعقاد خون را تا زمان رفع کامل التهابات متوقف کنید مگر در موارد ضرورت پزشکی)، استفاده از نوشیدنی های الکلی ریسک خونمردگی و طولانی شدن درمان را ایجاد می کند
 6. این روش نوعی جراحت در پوست ایجاد می کند، پس از استفاده ی کرم های شب، ضد چروک، لایه بردار و کرم های ضد لک تا رفع التهاب پوست خودداری کنید.
 7. بهتر است به مدت یک هفته شب ها از یک کرم ترمیم کننده برای رفع سریع تر التهابات استفاده کنید.
 8. نواحی درمان شده را نخارانید و پوست را با دست نکنید.
 9. در طى دو روز اول پس از درمان بایستی كار کردن با موبايل،لپ تاپ و …به حداقل رسانده شود
 10. بدون مشورت با پزشك از كرم يا صابونی استفاده ننمايید.

عوارض جانبی احتمالی :

در دستگاه لیزر RF فرکشنال اشعه ای استفاده می شود که یک بیلیونیمپوم اشعه ی ایکس انرژی دارد، پس ایمن است .

از عوارض جانبی شایع این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تورم موقت، سرخی و مور مور، که با رعایت موارد ذکر شده به حد اقل می رسد؛به طور معمول این عوارض تا حداکثر 6 روز بر طرف می شوند.
 • در صورت رعایت شرایط درمان، تجربه ای ایمن و اثر بخش را تجربه می کنید؛در صورت بروز هر گونه نگرانی با پزشک خود در ارتباط باشید.

نقد و بررسی

دستگاه لیزر RF فرکشنال ،نمونه ای عملی از کارکرد علم در خدمت رفع دغدغه های بشر است. این روش ترکیبی از روش میکرو نیدلینگ و RF تراپی است.علم پیوسته در حال پیشرفت است، در همین لحظه که من حال معرفی این دستگاه هستم، افرادی هم مشغول طراحی دستگاهی کامل تر از نمونه ی فعلی هستند
مسأله ی هزینه ی خرید میکرونیدل ها برای هر بیمار، اینکه دستگاه محدودیت تعداد شات دارد، از موضوعاتی است که خریداران محترم قبل از خرید دستگاه باید به آن توجه کنند.
عده ای از مراجعین به مراکز زیبایی برای امر جوان سازی از ورود میکرونیدل ها به پوستشان هراس دارند؛ این مسأله ای است که باید به آن توجه شود.
در تکنولوژی هایی که در مقالات بعدی معرفی میکنم، علم برای این مسائل راه حل هایی دارد…

کلام آخر

حال که با تاثیر و کاربرد دستگاه لیزرRF فرکشنال بر روی پوست و مراقبت های قبل و بعد آن آشنا شدید، میتوانید با خیال راحت در مورد پوست و جوانسازی آن تصمیم بگیرید و برای خانه یا سالن زیبایی خود از دستگاه لیزر RF فرکشنال VIVA VENUS استفاده کنید. برای تهیه این دستگاه لیزر میتوانید به سایت طب آسیا مراجعه کنید و ثبت سفارش را انجام دهید. ضمانت محصولات و مقرون به صرفه بودن آن یکی از مزیت های خرید از فروشگاه طب آسیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر از شرایط خرید اقساطی با مشاورین ما در طب آسیا تماس حاصل فرمایید و یا کامنت بگذارید. باسپاس از همراهی شما.

خرید دستگاه لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

 

 

1 دیدگاه برای “معرفی دستگاه لیزر RF فرکشنال VENUS VIVA

دیدگاهتان را بنویسید