اموزشی, دوچرخه ثابت, مقالات

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و عضلات آن

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و عضلات

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و عضلات آن

فواید دوچرخه ثابت برای شکم یک موضوع بحث‌برانگیز در بین کسانی است که می‌خواهند با کمک دوچرخه ثابت چربی دور شکم خود را کاهش دهند و عضلات آن را تقویت کنند. برخلاف سایر اعضای بدن، کاهش چربی دور شکم دشوارتر صورت می‌گیرد و وجود آن بسیار آزاردهنده است و همچنین افزایش بیش از حد آن عواقب بدی به همراه دارد. برای اینکه از فواید دوچرخه ثابت در لاغری باخبر شوید و بدانید استفاده از دوچرخه ثابت چه تأثیری در کاهش چربی و عضلات شکم دارد، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

تأثیر دوچرخه ثابت بر کاهش چربی شکم

تأثیر دوچرخه ثابت بر کاهش چربی شکم

دوچرخه ثابت یکی از مناسب‌ترین دستگاه‌های ورزشی محسوب می‌شود که هرکسی به‌راحتی می‌تواند آن را در منزل خود تهیه کند و در هنگام فراغت یا تماشای تلویزیون و… از آن استفاده کند. به‌طورکلی سه مدل دوچرخه ثبات وجود دارد که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم تا بتوانید دوچرخه ثابت مناسب با نیاز خودتان تهیه کنید. این سه مدل عبارت است از:

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی آن کاملاً مشهود است و با هر سه مدل ذکر شده می‌توانید تمریناتی جهت چربی‌سوزی و فرم دهی عضلات داشته باشید. می‌دانیم که استفاده مداوم از دوچرخه ثابت فرم زیبایی به عضلات پا می‌دهد و باعث قوی شدن آن‌ها می‌شود اما اگر می‌خواهید علاوه بر اینکه پاهایتان تقویت شود، عضلات شکم و بالاتنه نیز فرم بگیرد می‌بایست از دوچرخه ثابت اسپینینگ یا همان دوچرخه ثابت ایستاده استفاده کنید.

درگیری عضلات شکم در دوچرخه ثابت اسپینینگ بیشتر است زیرا وضعیت بدن بر روی آن حالت عمودی دارد و در این حالت هنگام پدال زدن عضلات شکمی نیز درگیر می‌شود و در نهایت به‌مرورزمان باعث تقویت و فرم گیری عضلات خواهد شد. به‌طورکلی دوچرخه ثابت اسپینینگ، برای چربی‌سوزی در بالاتنه و مخصوصاً شکم و پهلو مناسب تراست.

*نکته قابل ‌توجه برای کسانی که کمردرد دارند : بهتر است که از دوچرخه ثابت نشسته و یا دوچرخه ثابت پشتی دار (مبله) استفاده کنند تا در هنگام دوچرخه‌سواری آسیب بیشتری به کمر و ستون فقراتشان وارد نشود.

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی شکم

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی شکم

در ادامه مبحث فواید دوچرخه ثابت برای شکم می‌توان گفت خبر خوب این است که دوچرخه ثابت برای کاهش چربی شکم و پهلوها بسیار مناسب است. اما توجه داشته باشید برای نتیجه‌گیری بهتر می‌بایست به‌‌طور منظم از آن استفاده کنید و در کنار ورزش منظم از یک رژیم غذایی سالم و متعادل‌کننده استفاده کنید تا در کمترین زمان به هدف دلخواه خود برسید.

برای سوزاندن چربی و کم کردن کالری، رژیم و ورزش در کنار هم دو امر ضروری و بسیار مهم است. استفاده از دوچرخه ثابت به طور میانگین ۳۰۰ تا ۷۰۰ کالری در ساعت می‌سوزاند، زیرا می‌توانید بین تمرینات قلبی و تمرینات بی‌هوازی تعادل ایجاد کنید و این امر سبب افزایش سرعت چربی‌سوزی در شکم می‌شود.

برای کاهش چربی شکم تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

برای کاهش چربی شکم تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

در ادامه مبحث فواید دوچرخه ثابت برای شکم، به بررسی این سؤال که برای عضلات شکم تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت و این سؤال که تردمیل کجا را لاغر می‌کند می‌پردازیم. در پاسخ به سؤال نخست می‌توان گفت که هر دو دستگاه برای شما تمرینات تناسب‌اندام و قلبی و عروقی ارائه می‌دهند و شما می‌توانید در با تمرینات هوازی در منطقه ایروبیک خود (حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد ضربان قلب خود) تمرین کنید و چربی‌های ذخیره شده را از بین ببرید.

اما نکته قابل توجه این است که انجام تمرینات هوازی بر روی دوچرخه ثابت بسیار ساده‌تر از دویدن بر روی تردمیل است به همین دلیل اگر هدف شما از تمرین‌کردن، کاهش چربی شکم و فرم گیری عضلات آن است بهتر است با استفاده از دوچرخه ثابت، از فواید دوچرخه ثابت برای شکم بهر‌مند شوید. در پاسخ به سؤال دوم می‌توان گفت که زمانی که شما از تردمیل استفاده می‌کنید تمام عضلات بدن درگیر می‌شود و ماهیچه‌های بدن آزادانه حرکت می‌کنند اما بیشترین درگیری در عضلات پا و همسترینگ است.

فواید تمرین با دوچرخه ثابت

فواید تمرین با دوچرخه ثابت

  • بالارفتن سطح انرژی و افزایش نشاط به علت ترشح آندروفین
  • افزایش استقامت قلبی و تنفسی
  • سرگرم‌کننده و لذت‌بخش
  • کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲
  • فرم دهی عضلات و تفکیک آن‌ها
  • کاهش استرس و اضطراب

فواید دوچرخه ثابت برای زنان

فواید دوچرخه ثابت برای زنان

دوچرخه ثابت یکی از لوازم وزشی است که به زنان جهت رسیدن به تناسب‌اندام کمک شایانی می‌کند. زنان برای ورزش اهداف متفاوتی ممکن است داشته باشند، اهدافی مانند چربی‌سوزی، کاهش وزن و فرم گیری عضلات و… .

استفاده و بهره‌بردن از فواید دوچرخه ثابت برای شکم و دیگر عضلات به همراه رعایت رژیم غذایی سالم و متناسب می‌تواند به بانوان کمک کنند تا سریع‌تر به اهدافشان برسند. به‌طورکلی به بانوان جوان خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ توصیه می‌شود اما افرادی که دچار بیماری در ناحیه کمر هستند بهتر است از دوچرخه ثابت نشسته و یا پشتی دار استفاده کنند.

برنامه تمرینی لاغری شکم به همراه دوچرخه ثابت

برنامه تمرینی لاغری شکم به همراه دوچرخه ثابت

برای بهره‌مند شدن از فواید دوچرخه ثابت برای شکم نیاز به یک برنامه ورزشی منظم دارید. در ابتدا بهتر است حداقل ۳ روز در هفته را به تمرین‌کردن با دوچرخه اختصاص دهید و پس از گذشت ۲ ماه ۵۰ درصد به مدت‌زمان تمرین خود بیفزایید.

  • روز اول: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه تمرین هوازی با مقاومت پایین و مدت‌زمان بالا (ابتدا گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید)
  • روز دوم: ۱۵ دقیقه تمرین با شدت بالا و سپس ۱۵ دقیقه تمرینات هوازی
  • روز سوم: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه تمرین با مقاومت پایین و مدت‌زمان بالا

به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای استفاده از فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کالری سوزی، بین ساعت ۴ تا ۷ بعدازظهر است؛ زیرا در این ساعات بدن انرژی و آمادگی بیشتری دارد. همچنین قبل از تمرین ۸ تا ۱۰ دقیقه تمرینات کششی انجام دهید تا از گرفتگی عضلات در حین تمرین با دوچرخه ثابت جلوگیری کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم به فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی در ناحیه شکم و پهلو بپردازیم و همچنین مناسب‌ترین دوچرخه جهت فرم دهی عضلات شکمی را به شما معرفی کنیم. البته باید دقت داشته باشید که میزان نتیجه‌ای که از تمرین با دوچرخه ثابت خواهید گرفت بستگی به نوع و شدت تمرین و همچنین رژیم اصولی و سالم دارد. اگر به‌مرورزمان به سطحی برسید که بتوانید در هفته ۱۵۰ دقیقه با دوچرخه ثابت تمرین کنید، نتایج بهتری در چربی‌سوزی و لاغری به دست می‌آورید.

فروشگاه طب آسیا عرضه کننده بهترین برندهای دوچرخه ثابت موجود در بازار است که اصالت کالا و اعتبار گارانتی آن ها را تضمین می کند. در عین حال که قیمت انواع دوچرخه ثابت را به صورت رقابتی و کاملا به روز شده عرضه می کنیم همواره سعی کردیم به مناسبت های مختلف تخفیفات ویژه ای را برای خریداران عزیز طب آسیا قرار دهیم . هم چنین با خدمات ارسال و نصب رایگان دوچرخه ثابت در خدمت هم وطنان عزیز هستیم .

دیدگاهتان را بنویسید