مقالات, ورزش و سفر

دوچرخه سواری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

دوچرخه سواری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

دوچرخه سواری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

کرونا

با توجه شیوع ویروس کرونا (COVID-19)، حفظ سلامتی و داشتن سیستم ایمنی سالم تبدیل به نگرانی اکثر مردم شده است. در این شرایط که افراد باید در قرنطینه خانگی باشند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند، بر همین اساس شرکت در کلاس‌های ورزشی برای آنها مقدور نیست و فعالیت بدنی در بیشتر افراد کاهش یافته است. در این صورت، میل به غذا خوردن و افزایش کالری دریافتی بیشتر می‌شود و در نهایت این موضوع منجر به افزایش وزن آنها می شود.

سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارد که در دوران قرنطینه همه اقشار جامعه باید تحرک داشته و ورزش کردن را به سکون و یک جا نشستن ترجیح دهند، همچنین مطالعات ثابت کرده‌ اند که تحرک و ورزش ‌درمانی مثل دوچرخه سواری در بسیاری از بیماری های مزمن با تأثیر مستقیم بر سلامت روحی و جسمی، درمانی مؤثر است.

ورزش موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس و اضطراب می‌ شود، بهترین مکان برای ورزش کردن هوای آزاد است، پس پیشنهاد ما به شما دوچرخه سواری است . تحقیقات نشان داد دوچرخه سواری منظم سبب می شود که سیستم ایمنی بدن تقویت شده و برای سالمندان این امر بسیار مشهود بود به طوریکه سیستم ایمنی آنها همانند یک جوان 20 ساله باشد.

دوچرخه سواری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

متخصصان ریه در زمینه استفاده از دوچرخه نظرات مختلفی دارند، چنانچه ویروس وارد بدن انسان شود، وظیفه مقابله با آن برعهده سیستم ایمنی بدن است و یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری تقویت سیستم ایمنی است و هر چه فرد از نظر جسمی در شرایط مناسب‌تری قرار داشته باشد، سیستم‌های دفاعی بدن وی نیز موثرتر رفتار می‌کنند.

ورزش‌هایی که جنبه تفریحی دارند و فشار بالایی به فرد تحمیل نمی‌کنند، همانند دوچرخه‌سواری در افزایش سیستم ایمنی بدن نقش مهمی‌دارند. ورزش سنگین و خستگی جسمانی ایمنی بدن را تا حدی کاهش می‌دهد و ما را در مقابل این ویروس آسیب‌پذیرتر می‌کند.

توصیه می کنیم مقاله دوچرخه دیسکی بهتر است یا لقمه ای؟ را مطالعه کنید.

در دوچرخه‌سواری به جهت اینکه فاصله مورد نیاز حفظ می‌شود از لحاظ گسترش همه‌گیری ویروس، بی‌ضرر است و خطر آلودگی بر اثر تماس با سطوح آلوده را نیز کاهش می‌دهد، به طور کلی می‌توان اعلام کرد که دوچرخه می‌تواند بهترین روش خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلا به کرونا باشد، حتی اگر دوچرخه‌سوار آلوده باشد، قدرت محافظتی بیشتری در برابر دیگران دارد.

کارشناسان معتقدند رکاب‌زدن توان عمومی فرد و سیستم ایمنی بدن را بالا ‌برده، به همین خاطر به نظر می‌رسد در این شرایط کرونایی باید به این وسیله تک سرنشین بیشتر توجه کرد، افراد می‌توانند برای رفت و آمدهای ضروری دوچرخه را جایگزین خودروهای شخصی خود کنند. دوچرخه‌سواری تا محل کار می‌تواند زمانی را که برای رفت‌وآمد صرف می‌کنید کاهش بدهد و در عین حال شما را از محیط پُر از میکروب اتوبوس و مترو و وسائل حمل‌ونقل عمومی دور کند .

باید توجه داشته باشید که در حین دوچرخه‌سواری از ماسک استفاده کنید، و مسیرهای خلوت را برای عبور و مرور انتخاب کنید، همین‌طور شرایط جسمانی خود را بسنجید، در این صورت دوچرخه‌سواری می‌تواند بسیار مفید باشد.

طب اسیا مرکز تخصصی فروش دوچرخه های ورزشی,کوهستان و شهری

دوچرخه سواری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *